9 najzimniejszych miejsc na Ziemi

Zima zbliża się wielkimi krokami, a my wciąż liczymy na ostatnie promienie Słońca. Niestety, trzeba pogodzić się z nieubłaganą porą roku, śniegiem, zaspami po kolana i mrozami. Pora także przeprowadzić małą metamorfozę w szafie 😉 Ale zaraz! Czy zima kojarzy się jedynie z nieprzyjemnymi odczuciami? Oczywiście, że nie! To pora roku obfita we wspaniałe chwile – święta, Sylwester, Nowy Rok, promocje w sklepach 😉 …. Każde dziecko cieszy się, gdy za oknem pada pierwszy śnieg. Dlaczego więc nie wziąć przykładu z najmłodszych i nie przestać narzekać na minusową temperaturę? Przecież ulepić bałwana może każdy!
Na szczęście w Polsce zima z roku na rok staje się coraz mniej sroga. Temperatury rzadziej schodzą poniżej – 20 stopni C. Co prawda gruby sweter i kurtka są obowiązkowym elementem stroju, ale istnieje bardzo racjonalne pocieszenie – na Ziemi jest kilka miejsc, gdzie jest jeszcze zimniej!
A jeżeli zima to Twoja ulubiona pora roku? Może zainspirujemy Cię do zaplanowania wycieczki w mroźne zakątki świata.

#9. Ifran w Afryce

Choć brzmi to absurdalnie, to również w Afryce, a konkretniej w Maroko, można zaobserwować srogą zimę. W 1935 r. w Ifranie temperatura spadła do – 23,9 °C. Być może dla wielu z nas nie brzmi to specjalnie ekstremalnie, ale biorąc pod uwagę kontynent, na którym miały miejsce takie wyliczenia, robią wrażenie. Marokańskie miasteczko położone jest na wysokości 1 600 m n.p.m., a zamieszkuje je ok. 13 tys. osób.

9 najzimniejszych miejsc na Ziemi
Autor: nssaw tawahd, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd to jeden z najpopularniejszych szlaków turystycznych na południu Polski, który biegnie...
Szlak Orlich Gniazd