10 największych stadionów piłkarskich świata

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów na prawie całym świecie. Nic dziwnego więc, że na najważniejsze rozgrywki są budowane ogromne areny, których wartość jest niewyobrażalna dla szarego człowieka, i które mogą pomieścić całe armie ludzi. I co nie mniej ważne – stają się atrakcją turystyczną samą w sobie, którą warto zobaczyć nie tylko przy okazji rozgrywanego meczu.

Wiemy, że wybudowany specjalnie na Euro 2012 Stadion Narodowy w Warszawie, który kosztował niebagatelne 1,7 miliarda złotych, może pomieścić prawie sześćdziesiąt tysięcy kibiców. Czy to wystarczy, aby znaleźć się w zestawieniu największych stadionów piłkarskich na świecie? Niestety nie. Światowa czołówka to obiekty dużo większe. Jakie? Dowiesz się w naszym zestawieniu.

#10. Stadion Borg El Arab w Aleksandrii w Egipcie

Naszą dziesiątkę otwiera piłkarska arena położona po drugiej stronie Morza Śródziemnego. Borg El Arab został oddany do użytku w 2007 roku i może pomieścić 86 tysięcy kibiców. To dwa razy więcej, niż przeciętne stadiony w Polsce i Ukrainie, jakie zostały wzniesione na Euro 2012. Również i aleksandryjski moloch zaczęto budować z myślą o mistrzostwach, tyle że nie Europy, a całego świata. Niestety plany spaliły na panewce, a Egipt prawa do organizacji mundialu nie otrzymał. Kto wie – mistrzostwa są co cztery lata i może jeszcze będziemy mieć okazje oglądać je również w Aleksandrii.

10 największych stadionów piłkarskich świata
Autor: khaledattalla, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki