8 najbardziej przerażających mostów na świecie

Podczas gdy większość mostów stworzona jest w oparciu o solidnie opracowany projekt dostosowujący się do wszystkich norm bezpieczeństwa, wciąż można spotkać mosty, które funkcjonują bez przestrzegania jakichkolwiek zasad. Mogłoby się wydawać, że wykonane są one z niezbyt solidnych materiałów, nie wzbudzających zaufania w żadnym stopniu. Jak jednak okazuje się, nawet te, które zostały zbudowane z gałęzi czy sznurków, spisują się znakomicie w wielu sytuacjach i często są wykorzystywane przez lokalnych mieszkańców. Spacer po nich w przypadku osób nie przyzwyczajonych do nich potrafi zdecydowanie podnieść poziom adrenaliny – sprawdźcie sami!

#1. Most w Parku Narodowego Taman Negara, Malezja

Most Parku Narodowego Taman Negara, wykonany z drewna i sznurków, uważany jest za najdłuższy niebezpieczny most na świecie. Jego długość to ponad pół kilometra, która potrafi zagwarantować niezmierzone emocje – ogromną adrenalinę, przerażenie, lecz jednocześnie podekscytowanie i ulgę, jeżeli tylko pokona się ten dystans. Chociaż most nie wygląda zbyt bezpiecznie i chwieje się wraz z każdym krokiem wykonanym przez osobę znajdującą się na nim, jest on główną atrakcją tego parku w Malezji. Obecnie jednak trwają próby jego renowacji – kto wie, może wkrótce ponownie będzie można cieszyć się spacerem na wysokości ponad 30 metrów z perspektywą nieoczekiwanego wpadnięcia do wody.

8 najbardziej przerażających mostów na świecie
Autor: chee.hong, Licencja: CC BY

8 najbardziej przerażających mostów na świecie
Autor: patrikneckman, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki

Korona Polski

Jeśli szukasz ciekawego sposobu na spędzenie wakacji, to poniższy artykuł będzie ciekawą propozycją dla...
Korona Polski

10 najgłębszych rzek na świecie

Większość zestawień dotyczących rzek przedstawia ich długość, wielkość dorzecza, ilość dopływów czy szybkość przepływu...
10 najgłębszych rzek na świecie