10 najdziwniejszych basenów na świecie

Któż z nas nie lubi chodzić na basen? Po pierwsze: to samo zdrowie. Po drugie: świetnie można się tam zrelaksować. I po trzecie: nigdy nie brakuje dodatkowych atrakcji, jak chociażby: zjeżdżalnie, sauna czy miejsca idealne do rekreacji. A czy wyobrażacie sobie własną basenową kąpiel w bliskim towarzystwie… rekinów i innych niebezpiecznych ssaków morskich? A co powiedzielibyście na kąpiel w basenie wypełnionym … czerwoną wodą, zieloną herbatą albo … kawą? A może mielibyście ochotę na wypróbowanie swoich sił pokonując – bagatela (!)- 1013 metrów swoją ulubioną techniką pływacką? Brzmi niewiarygodnie? – a jednak to prawda. Na tego typu atrakcję, mogą bowiem liczyć między innymi mieszkańcy Las Vegas, Tajlandii, Japonii i Chile. Nie są to jednak jedyne pomysły szalonych i twórczych projektantów. Poznajcie zatem 10 najdziwniejszych basenów na świecie.

#1. Golden Nugget (basen hotelowy), Las Vegas –USA

To basen idealny dla amatorów mocnych wrażeń. Dostarczy im ich, aż 5 różnych gatunków rekinów… Jak to możliwe? Otóż, projektant tego prywatnego basenu w hotelu Golden Nugget w Las Vegas, umiejscowił w samym jego środku wielkie akwarium, w którym żyją te krwiożercze bestie. Dodatkowych atrakcji, dostarcza też specjalnie przygotowana zjeżdżalnia z całkowicie przezroczystymi szybkami, która przechodzi przez całe akwarium z drapieżnikami. Ma ona kształt ogromnej tuby. Mocne wrażenia – gwarantowane.

10 najdziwniejszych basenów na świecie
Autor: maveric2003, Licencja: CC BY

10 najdziwniejszych basenów na świecie
Autor: Evil Vegeta, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

8 niezwykłych pustyń

Około 1/3 powierzchni wszystkich lądów na ziemi zajmują pustynie. Zazwyczaj kojarzone są one z...
8 niezwykłych pustyń

10 najgłębszych rzek na świecie

Większość zestawień dotyczących rzek przedstawia ich długość, wielkość dorzecza, ilość dopływów czy szybkość przepływu...
10 najgłębszych rzek na świecie

8 najgorętszych miejsc świata

Na całym świecie panują bardzo zróżnicowane temperatury powietrza. Na większości obszarów zamieszkanych przez ludzi...
8 najgorętszych miejsc świata