10 największych stadionów w Polsce

Chociaż mistrzostwa Euro 2012 trwały niespełna miesiąc, niektóre budowle powstałe specjalnie na tę okazję pozostaną już na długo i będą służyć nie tylko meczom piłkarskim, ale też innym zawodom sportowym oraz imprezom kulturalnym. I chociaż słuszne wydają się argumenty mówiące, że stadiony były za drogie, że może nie było nas na nie stać, że w Polsce na mecze po pięćdziesiąt tysięcy ludzi nie przychodzi… Ale z drugiej strony nie oszukujmy się – gdyby te obiekty nie powstały teraz, prawdopodobnie nie zostałyby zbudowane przez kolejnych kilkadziesiąt lat. A tak kilka solidnych stadionów mamy i nie odbiegają one standardem od najlepszych aren w Europie i na świecie.

Euro wymagało od nas czterech stadionów, ale przed mistrzostwami korzystano z okazji i budowano ich więcej. W samym Krakowie powstały dwa nowe. Mamy też nowy stadion w Lubinie, w Bydgoszczy i w wielu innych miejscach. Nie tylko więc na arenach na mistrzostwa skupiajmy uwagę. Z kolei niektóre z największych aren piłkarskich to wciąż miejsca, którym przydałaby się gruntowna przebudowa. Sprawdźmy, jakich jest dziesięć największych stadionów w Polsce i co na nich słychać. Nie wszystkie to nowiutkie kilkuletnie budowle.

#10. Stadion żużlowy w Lesznie

Miejsce dziesiąte zajmuje jeden z dwóch obiektów, który w naszym zestawieniu nie jest stadionem przeznaczonym w pierwszej kolejności do rozgrywania meczów piłkarskich. Stadion imienia Alfreda Smoczyka zbudowany został z myślą o meczach żużla, a pamiętajmy, że jest to w Polsce sport bardzo popularny i co ważniejsze: nasi żużlowcy osiągają duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Chociaż w ostatnich latach stadion w Lesznie przeszedł modernizację, miłośnicy nowoczesnych, świeżo zbudowanych obiektów, nie znajdą tu ciekawych widoków. Z kolei wielbiciele stadionów takich, jakie modne były trzydzieści lat temu, jak najbardziej tak. Obiekt w Lesznie może pomieścić 25 tysięcy osób, ale 10 tysięcy to miejsca stojące.

10 największych stadionów w Polsce
Autor: Stasiu ch, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

10 najstarszych gór polskich

Góry polskie to doskonały obiekt naszych podróżniczych zmagań. Wędrówki górskimi szlakami dostarczają wielu niezapomnianych...
10 najstarszych gór polskich

10 największych miast świata

Atrakcyjne miejsca pracy, prestiżowe uczelnie, możliwość korzystania z dobrze rozwiniętej sieci komunikacyjnej i najnowszych...
10 największych miast świata