10 największych stadionów w Polsce

Chociaż mistrzostwa Euro 2012 trwały niespełna miesiąc, niektóre budowle powstałe specjalnie na tę okazję pozostaną już na długo i będą służyć nie tylko meczom piłkarskim, ale też innym zawodom sportowym oraz imprezom kulturalnym. I chociaż słuszne wydają się argumenty mówiące, że stadiony były za drogie, że może nie było nas na nie stać, że w Polsce na mecze po pięćdziesiąt tysięcy ludzi nie przychodzi… Ale z drugiej strony nie oszukujmy się – gdyby te obiekty nie powstały teraz, prawdopodobnie nie zostałyby zbudowane przez kolejnych kilkadziesiąt lat. A tak kilka solidnych stadionów mamy i nie odbiegają one standardem od najlepszych aren w Europie i na świecie.

Euro wymagało od nas czterech stadionów, ale przed mistrzostwami korzystano z okazji i budowano ich więcej. W samym Krakowie powstały dwa nowe. Mamy też nowy stadion w Lubinie, w Bydgoszczy i w wielu innych miejscach. Nie tylko więc na arenach na mistrzostwa skupiajmy uwagę. Z kolei niektóre z największych aren piłkarskich to wciąż miejsca, którym przydałaby się gruntowna przebudowa. Sprawdźmy, jakich jest dziesięć największych stadionów w Polsce i co na nich słychać. Nie wszystkie to nowiutkie kilkuletnie budowle.

#10. Stadion żużlowy w Lesznie

Miejsce dziesiąte zajmuje jeden z dwóch obiektów, który w naszym zestawieniu nie jest stadionem przeznaczonym w pierwszej kolejności do rozgrywania meczów piłkarskich. Stadion imienia Alfreda Smoczyka zbudowany został z myślą o meczach żużla, a pamiętajmy, że jest to w Polsce sport bardzo popularny i co ważniejsze: nasi żużlowcy osiągają duże sukcesy na arenie międzynarodowej. Chociaż w ostatnich latach stadion w Lesznie przeszedł modernizację, miłośnicy nowoczesnych, świeżo zbudowanych obiektów, nie znajdą tu ciekawych widoków. Z kolei wielbiciele stadionów takich, jakie modne były trzydzieści lat temu, jak najbardziej tak. Obiekt w Lesznie może pomieścić 25 tysięcy osób, ale 10 tysięcy to miejsca stojące.

10 największych stadionów w Polsce
Autor: Stasiu ch, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

7 nowych cudów świata

Są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Zachwycają swoim pięknem. Zaskakują genialnością, z jaką...
7 nowych cudów świata