Meksyk

Meksyk w pigułce

Flaga Meksyku
Oficjalna nazwa Meksykańskie Stany Zjednoczone (hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico)
Stolica
Meksyk
Waluta
peso (MXN)
Język
hiszpański oraz języki indiańskie
Liczba ludności
112 336 538
Powierzchnia
1 972 550m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika federalna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Meksyku Hotele w Meksyku

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Meksyku?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Meksyk jest krajem położonym w Ameryce Północnej. Na północy sąsiaduje z USA, na zachodzie i południu z największym na świecie oceanem – Oceanem Spokojnym, na wschodzie z Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim, a na południu i południowym wschodzi z dwoma innymi państwami – Gwatemalą i Belize.

Meksyk już od wielu lat zdobywa coraz większe uznanie europejskich turystów, pragnących odwiedzić nieco bardziej oddalone rejony i poznać nową, fascynującą kulturę dawnych ludów – na terenach współczesnego Meksyku istniało kilka cywilizacji prekolumbijskich, m.in. Olmekowie, Zapotekowie, Majowie, Toltekowie i najbardziej znani – Aztekowie. To właśnie oni stworzyli niezwykle potężne imperium ze stolicą zlokalizowaną w Tenochtitlán, która położona była w miejscu, gdzie obecnie znajduje się miasto Meksyk. Państwo Azteków istniało od ok. połowy XIII w. do 1521 r. i obejmowało w szczytowym okresie potęgi znaczną część tzw. Mezoameryki. Cywilizacja i imperium Azteków upadły m.in. z powodu zniszczeń, których dokonali hiszpańscy konkwistadorzy pod wodzą Hernána Cortésa w XVI wieku.

Meksyk z pewnością będzie mógł oferować wiele miłośnikom historii. Współczesne państwo stanowi kulturową mieszankę łączącą cywilizacje rdzennych mieszkańców tych ziem oraz kolonizatorów przybyłych z Europy – efektem tego jest wiele niezwykłych, nierzadko zagadkowych zabytków, które przyciągają swoim pięknem i tajemnicą. Coś dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy relaksu na plaży – wielu ludzi uważa, że pod tym względem jest to najlepszy kraj w obu Amerykach i zdecydowanie warto go odwiedzić.

Tym, co sprawia, że Meksyk jest niezwykłym miejscem, które pozostawia po sobie wiele niezapomnianych wspomnień są nie tylko piękne krajobrazy i ciekawa historia, ale także żyjący tu ludzie. Meksykanie znani są ze swojej uprzejmości oraz gościnności, która sprawia, że w całym kraju panuje sprzyjający dobrej zabawie klimat.

W trakcie podróży trzeba wybrać się do stolicy – Miasta Meksyk, aby poczuć klimat i charakter wielkich meksykańskich metropolii. Znajduje się tu wiele atrakcji, które przyciągają turystów z całego świata, wśród nich warto wymienić m.in.: Cabo Sans Lucas, Mazatlan, Manzanillo, Puerto Vallarta, piramida słońca, ruiny Majów w Tukum, Sierra Madre czy obfitujący w zabytki i naturalne atrakcje Jukon.

W Meksyku wyróżnić można kilka najpopularniejszych regionów turystycznych. Zaliczane są do nich: Środkowy, Środkowo-Zachodni, Południowo-Pacyficzny, Chiapas, półwysep Jukatan, Zatoka Meksykańska, Północny, Kalifornijski.

Zgłoś błąd

Regiony w Meksyku

Miasta w Meksyku

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Meksyk - galeria zdjęć

Meksyk w pigułce

Meksyk
Oficjalna nazwa Meksykańskie Stany Zjednoczone (hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico)
Stolica
Meksyk
Waluta
peso (MXN)
Język
hiszpański oraz języki indiańskie
Liczba ludności
112336538
Powierzchnia
19725502
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika federalna

Meksyk - więcej informacji