14 unikatowych wysp i kurortów na Malediwach

Malediwy słyną ze swojego naturalnego piękna, zawsze niebieskiego oceanu, białego piasku, nieskazitelnie czystego powietrza i klimatu zapewniającego słoneczną pogodę przez praktycznie cały rok.

Za sprawą swojej unikatowej, podwodnej scenerii i przejrzystej wody, republika znajduje się wśród najpopularniejszych miejsc, najczęściej polecanych do nurkowania rekreacyjnego na całym świecie. Składają się łącznie z 11192 wysp koralowych, z czego kilkaset przekształcono w luksusowe, zapierające dech w piersiach kurorty.

Z ich obszernej listy, spróbowałem wybrać kilkanaście tych, które zasługują na szczególne wyróżnienie. Co prawda nie było to łatwe zadanie, wszystkie oferują bowiem niezapomniany wypoczynek i przepiękne widoki, ostatecznie zdecydowałem się jednak na przedstawienie Wam czternastu, które najbardziej mnie urzekły.

#1. Lily Beach Resort & Spa w Huvahendhoo

Lily Beach Resort & Spa zlokalizowany jest na wyspie Huvahendhoo, otoczonej piękną i mocno rozbudowaną rafą koralową. Oferując pięciogwiazdkowe zakwaterowanie oraz pełny pakiet all-inclusive jest rzadkością na Malediwach, dzięki czemu cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z najbardziej zasobnymi portfelami i jednocześnie najwybredniejszym gustem.

Huvahendhoo to wyspa znajdująca się w południowo-wschodniej części atolu Ari, który oddalony jest około 25 minut lotu samolotem od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Male. Podczas podróży do kurortu Lily Beach podziwiać możemy rozciągające się pod nami wielokolorowe wyspy, spektakularne krajobrazy i unikatowe formacje tworzone przez rafę koralową.

Wyspa jak i sam ośrodek, posiadają bardzo pozytywną reputację na całym świecie, ciesząc się pochlebnymi opiniami gości. Wszystko to za sprawą przepięknych plaż, bujnej roślinności i jak wspominałem wcześniej, świetnych miejsc do uprawiania nurkowania i snorkelingu. Przejrzyste laguny, luksusowe hotele i ogromna ilość atrakcji sprawiają, że goście, którzy raz odwiedzili wyspę Huvahendhoo chętnie tutaj powracają.

14 unikatowych wysp i kurortów na Malediwach
Autor: bjoern, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki