Najstarsze browary polskie

Ich historia sięga Oświecenia. Te najbardziej legendarne, kojarzone są z najlepszą marką i wysoką jakością. Niektóre funkcjonują po dziś dzień, wciąż przyjemnie „łechcąc” nasze podniebienia. Po innych pozostało jedynie wspomnienie. Browary polskie – bo o nich mowa – to budowle o historycznym znaczeniu i przemysłowej wartości. Dzięki ich istnieniu smak polskiego piwa poznali między innymi: Czesi, Niemcy, Austriacy i to właśnie na tych rynkach w ówczesnym czasie zatriumfowało polskie piwo. To także one zapewniły eksport naszego smakowitego złocistego trunku do Rosji. Polskie browary eksportowano również za ocean. Spójrzmy zatem kiedy oraz gdzie powstały i w jakich miejscach można podziwiać najstarsze browary polskie.

#5. Browar Warka (siedziba: Warka; woj. mazowieckie)

Zakłady powstały w 1975 roku. Od czasów swojego istnienia, browar ten cieszył się mianem: najbardziej nowoczesnego zakładu piwowarskiego na obszarze Polski (m.in.: zautomatyzowane procesy: załadunku, rozładunku i rozlewania piwa). Wielokrotnie modernizowany. W 1996 roku browar zyskał miano największych zakładów w Polsce – stan ten utrzymuje się po dziś dzień.
Marki, z których słyną te zakłady te: Warka, Królewskie, Tatra.

Najstarsze browary polskie
Autor: Mariuszjbie, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki

10 najgłębszych rzek na świecie

Większość zestawień dotyczących rzek przedstawia ich długość, wielkość dorzecza, ilość dopływów czy szybkość przepływu...
10 najgłębszych rzek na świecie