10 najrzadziej odwiedzanych państw świata

Trudno wyobrazić sobie ile pięknych miejsc jest na świecie. Słyszy się o nich rzadko, co wynika z bardzo wielu powodów – decydującą rolę często odgrywa niestabilna sytuacja polityczna. Również rygorystyczne warunki uzyskania wizy, trudności związane z dodarciem do danego miejsca i niewiedza na jego temat sprawiają, że podróżnicy często rezygnują ze swoich planów, zmieniając je na takie cele, jak chociażby Hiszpania czy Turcja. Miejsca te są dostosowane do ich wymagań – niekończąca się oferta miejsc noclegowych, dobrze rozwinięta komunikacja miejska i międzymiastowa, liczne restauracje oferujące posiłki niemal każdej kuchni świata czy dostęp do supermarketów sprawiają, że turyści często podczas organizowania swojego urlopu decydują się na możliwie jak największy stopień wygody.

Osobom spragnionym podróżowania, poznawania nowych i w znacznym stopniu odizolowanych kultur, a także leżenia na praktycznie opustoszałych plażach poleca się jednak miejsca mniej popularne, o istnieniu których wiele z nich nie ma nawet pojęcia. Często jest to jedyny sposób na to, aby dostrzec piękno otaczającej nas natury.

#10. Gwinea Bissau

To niewielkich rozmiarów kraj wschodniej części Afryki odwiedzany jest każdego roku przez nie więcej niż 30 tysięcy turystów. Wynika to przede wszystkim z niestabilnej sytuacji politycznej, która w nim panuje oraz z niezbyt dobrze rozwiniętej turystyki. Gwinea Bissau posiada dostęp do Oceanu Atlantyckiego. Osobą spragnionym odpoczynku mogłaby ona zaoferować piaszczyste białe plaże i turkusową wodę, a także dostęp do przybrzeżnych wysp (między innymi do atrakcyjnego Archipelagu Bijagós),  jednak wybrzeże nie jest praktycznie wykorzystywane.

10 najrzadziej odwiedzanych państw świata
Autor: Dietmar Pabe, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki

7 nowych cudów świata

Są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Zachwycają swoim pięknem. Zaskakują genialnością, z jaką...
7 nowych cudów świata