11 najciekawszych miejscowości turystycznych nad polskim morzem

Polskie Wybrzeże to jeden z głównych kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków. Jednak tylu ilu jego zwolenników, tylu i przeciwników. Bo woda zimna, pogoda niepewna, a na plażach tłumy. Czas przyjrzeć się dokładniej północnemu krańcowi naszego kraju i być może przekonać malkontentów, że polskie morze nie jest złe. W końcu poza plażami można tam znaleźć mnóstwo innych atrakcji, cenne zabytki z różnych epok, a smaku świeżej ryby w smażalni nic nie zastąpi. Zapraszamy do przekonania się, że zabytki i atrakcje nad morzem to nie tylko Trójmiasto! Prezentujemy kilka spośród licznych interesujących polskich miejscowości nadmorskich.

#1. Świnoujście

Świnoujście to uzdrowisko położone na północno-zachodnim krańcu Polski. Jest to jedyne polskie miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na 44 niewielkich i niezamieszkanych wysepkach. W Świnoujściu znajduje się port handlowy, pasażerski, jachtowy oraz promowy. Z tego ostatniego kursują promy do Trelleborga i Ystad (Szwecja) oraz do Kopenhagi. Latem możliwe jest także popłynięcie na wyspę Bornholm.
Będąc w Świnoujściu warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które obecnie mieści się w budynku dawnego ratusza. Ujście Świny obfituje też w pozostałości trzech fortów – Fort Gerharda, Fort Anioła i Fort Zachodni. Na brzegu wyspy Wolin znajduje się najwyższa na polskim wybrzeżu latarnia morska, mierząca 68 metrów).

11 najciekawszych miejscowości turystycznych nad polskim morzem
Autor: Zetem, Licencja: CC-BY-SA

11 najciekawszych miejscowości turystycznych nad polskim morzem
Autor: Klugschnacker, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki

10 najstarszych gór polskich

Góry polskie to doskonały obiekt naszych podróżniczych zmagań. Wędrówki górskimi szlakami dostarczają wielu niezapomnianych...
10 najstarszych gór polskich