11 najciekawszych miejscowości turystycznych nad polskim morzem

Polskie Wybrzeże to jeden z głównych kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków. Jednak tylu ilu jego zwolenników, tylu i przeciwników. Bo woda zimna, pogoda niepewna, a na plażach tłumy. Czas przyjrzeć się dokładniej północnemu krańcowi naszego kraju i być może przekonać malkontentów, że polskie morze nie jest złe. W końcu poza plażami można tam znaleźć mnóstwo innych atrakcji, cenne zabytki z różnych epok, a smaku świeżej ryby w smażalni nic nie zastąpi. Zapraszamy do przekonania się, że zabytki i atrakcje nad morzem to nie tylko Trójmiasto! Prezentujemy kilka spośród licznych interesujących polskich miejscowości nadmorskich.

#1. Świnoujście

Świnoujście to uzdrowisko położone na północno-zachodnim krańcu Polski. Jest to jedyne polskie miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na 44 niewielkich i niezamieszkanych wysepkach. W Świnoujściu znajduje się port handlowy, pasażerski, jachtowy oraz promowy. Z tego ostatniego kursują promy do Trelleborga i Ystad (Szwecja) oraz do Kopenhagi. Latem możliwe jest także popłynięcie na wyspę Bornholm.
Będąc w Świnoujściu warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które obecnie mieści się w budynku dawnego ratusza. Ujście Świny obfituje też w pozostałości trzech fortów – Fort Gerharda, Fort Anioła i Fort Zachodni. Na brzegu wyspy Wolin znajduje się najwyższa na polskim wybrzeżu latarnia morska, mierząca 68 metrów).

11 najciekawszych miejscowości turystycznych nad polskim morzem
Autor: Zetem, Licencja: CC-BY-SA

11 najciekawszych miejscowości turystycznych nad polskim morzem
Autor: Klugschnacker, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki

Korona Polski

Jeśli szukasz ciekawego sposobu na spędzenie wakacji, to poniższy artykuł będzie ciekawą propozycją dla...
Korona Polski

10 największych miast świata

Atrakcyjne miejsca pracy, prestiżowe uczelnie, możliwość korzystania z dobrze rozwiniętej sieci komunikacyjnej i najnowszych...
10 największych miast świata