8 najstraszniejszych miejsc na świecie

Istnieją na świecie miejsca owiane przerażającymi legendami. I choć ludzie zapewniają, że nie wierzą w takie podania, warto pamiętać: w każdym jest przynajmniej malutkie ziarenko prawdy. Gdyby było inaczej, nie stronilibyśmy od nich, ani nie czuli szybszego bicia serca na samą myśl.

Każde z opuszczonych miejsc posiada własną historię. Bez względu na to, czy dotyczy duchów, nadprzyrodzonych istot czy sił, należy być ostrożnym. Wyprawy w zakątki mrożące krew w żyłach są tylko dla najodważniejszych. Potrzeba wiele spokoju i opanowania, aby zrobić kolejny krok w głąb zakamarka, gdzie swoją siedzibę mają niespotykane na co dzień zjawy. W niektóre z nich nie możemy ingerować, ale przecież samo poszerzanie wiedzy na ich temat jest również interesujące.

Jeżeli niestraszne Ci nadprzyrodzone zjawiska i chciałbyś osobiście sprawdzić czy legendy kryją w sobie choć małą namiastkę prawdy, zapraszamy na przegląd kilku najstraszniejszych miejsc na kuli ziemskiej.

#1. Las Pokaini

Las Pokaini znajduje się w pobliżu łotewskiej stolicy i od wielu lat stanowi zagadkę dla naukowców. Mają tu miejsce m.in. pogodowe anomalia. Bez względu na porę roku czy opady w pobliżu, w lesie panuje przepiękna aura. Niewytłumaczalne jest również zaprzestanie prac wszelkich urządzeń na terenie kompleksu oraz jego uzdrawiająca moc. Turyści wierzą, że znajdujące się tu głazy, dzięki ciepłu, które w sobie kryją, potrafią wyleczyć wszelkie choroby. Niestety las Pokaini kryje także wiele mrocznych sekretów. Oprócz skał o pozytywnych mocach, można natrafić na te, których dotknięcie skutkuje nawet śmiercią. Zanim wybierzemy się na wycieczkę w owy zakątek Łotwy, warto wiedzieć o tzw. „dolinie dusz”. Zmysł wzroku nie jest w stanie zarejestrować świetlistych kul unoszących się nad tym miejscem. – Są za to widoczne na fotografiach.

8 najstraszniejszych miejsc na świecie
Autor: Aldonis, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki

10 najstarszych gór polskich

Góry polskie to doskonały obiekt naszych podróżniczych zmagań. Wędrówki górskimi szlakami dostarczają wielu niezapomnianych...
10 najstarszych gór polskich