9 najbardziej popularnych festiwali świata

Ludzie na całym świecie znajdują wiele powodów do zabaw i świętowania. W wielu miejscach co roku organizowane są festiwale cieszące się niezmierną popularnością, oferujące masę możliwości spędzania czasu w niekonwencjonalny sposób. Najczęściej towarzyszy im dodająca sporo oryginalnego charakteru muzyka czy tańce, a także specyficzne stroje, tworzone i zakładane właśnie ze względu na tę okazję. Festiwale takie, jak karnawał w Rio de Janeiro, hiszpańska La Tomatina czy niemiecki Oktoberfest znane są milionom osób na całym świecie i każdego roku skupiają uwagę coraz szerszego grona odbiorców chcących spędzić swój czas, wykorzystując bardzo wiele możliwości. Chociaż festiwale można wyliczać bez końca, warto zapoznać się przynajmniej z tymi, które są najważniejsze i najbardziej popularne– kto wie, może to właśnie któreś z nich staną się główną motywacją odwiedzenia któregoś z krajów na całym świecie.

#1. Noc Rzodkiewki, Meksyk

23 grudnia każdego roku w Meksyku obchodzona jest Noc Rzodkiewki. Podczas kilku godzin wspólnego świętowania Meksykanie spotykają się, aby wspólnie podziwiać wystawę rzeźb wykonanych z tego warzywa. Niektóre z nich potrafią być zadziwiające, zarówno ze względu na kreatywność autora, jak i na rozmiar użytej rzodkiewki – rzeźbiarze zawsze starają się znaleźć najlepszy dla siebie materiał. Festiwal charakteryzuje się znaczącym podłożem historycznym. Odnosi się do XVI stulecia, czyli okresu, w którym Hiszpanie zaczęli sprowadzać rzodkiewki do Meksyku, a później do innych krajów Ameryki Południowej.

9 najbardziej popularnych festiwali świata
Autor: phylevn, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

7 nowych cudów świata

Są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Zachwycają swoim pięknem. Zaskakują genialnością, z jaką...
7 nowych cudów świata

Mikronacje

Mikronacja, a właściwie słuszniejsza jest angielska nazwa „micronation”, to pojęcie określające niewielkie terytorium, które...
Mikronacje