7 oryginalnych miejsc na spędzenie Bożego Narodzenia

Chociaż Święta Bożego Narodzenia od zawsze kojarzyły nam się z magiczną atmosferą, rodzinnymi spotkaniami, brakiem jakichkolwiek waśni i wspólnym kolędowaniem przy wesoło świecącej choince, to w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi rezygnuje z takiej formy spędzania Gwiazdki.
Dlaczego? Decydują się bowiem na przeżycie tego wyjątkowego czasu w bardziej intymnej atmosferze, w oryginalnym miejscu, często w klimacie wysoce dalekim od naszego zimowego. Chociaż wielu uzna to za oderwanie od tradycji, to jest to świetny sposób na wyjątkowe przeżycie okresu Bożonarodzeniowego i zapamiętanie tych konkretnych, wyjątkowych świąt, do końca swojego życia.
Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy kilka propozycji ciekawego spędzenia Gwiazdki, pośród których, na pewno znajdziesz coś co Cię zainteresuje. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zaprosić Cię do dalszej lektury!

#1. Wioska świętego Mikołaja w Laponii

Chociaż Święty Mikołaj kojarzy się nam z 6 grudnia, to z powodów napływu zachodniej kultury jego postać coraz częściej utożsamiana jest także z Wigilią. Jeżeli takowe połączenie Ci nie przeszkadza to, w czasie Bożego Narodzenia może warto odwiedzić centrum dowodzenia ubranego w czerwony kubrak i posiadającego długą brodę staruszka, obdarowującego prezentami dzieci na całym świecie?
Leżące na terenie Koła Podbiegunowego, lapońskie miasteczko Napapiiri uważane jest przez wszystkich za świąteczną stolicę Starego Kontynentu. Co roku, przybywają tutaj tysiące turystów, poszukujących wyjątkowego miejsca na spędzenie tego magicznego okresu.

7 oryginalnych miejsc na spędzenie Bożego Narodzenia
Autor: Tarja Ryhannen Mitrovic, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

10 najgłębszych rzek na świecie

Większość zestawień dotyczących rzek przedstawia ich długość, wielkość dorzecza, ilość dopływów czy szybkość przepływu...
10 najgłębszych rzek na świecie