10 największych przyrodniczych atrakcji USA

Każdy, kto już miał okazję odwiedzić Stany Zjednoczone Ameryki, przyzna, że jest to kraj, który warto zobaczyć. Sam wielkości prawie takiej, jak cała Europa, musi kryć w sobie dużo miejsc, których zobaczenie na własne oczy zatrzyma na moment dech w piersiach.

Atrakcje Stanów Zjednoczonych zwykliśmy kojarzyć z atrakcjami przyrodniczymi. Chociaż autor niniejszego krótkiego przewodnika uważa, że również wytwory rąk ludzkich w wielu przypadkach są bardzo ciekawe i o nich w naszej wycieczce po USA zapominać nie powinniśmy, tym razem skupimy się na największych atrakcjach będących dziełami matki natury. Zestawienie będzie subiektywne, a kolejność ma, przynajmniej dla autora, znaczenie. Części czytelnikom, którzy Stany już poznali, niektórych atrakcji pewnie zabraknie, o innych uznają, że znalazły się tu niepotrzebnie. I bardzo dobrze, bo każdy ma własne zdanie.

#1. Hawajskie plaże i wulkany

I oto nadszedł czas na pierwsze miejsce naszego zestawienia. Skoro już jesteśmy w Stanach Zjednoczonych i zjeżdżając z gór Sierra Nevada, w których jest Dolina Yosemite, udajmy się do San Francisco lub Los Angeles i stamtąd polećmy na Hawaje. Wcale taka wycieczka nie będzie droga, a z pewnością dużo tańsza, niż gdybyśmy mieli tam się udać bezpośrednio z Polski. Dlaczego Hawaje mają być miejscem wartym zobaczenia? Kto oglądał serial Lost, którego akcja była kręcona właśnie tam, chyba już wie. Po pierwsze więc: świetne górskie krajobrazy wysp tropikalnych, czyli góry inne, niż znamy. Po drugie: ciągle czynne wulkany, z których część można zobaczyć z bardzo bliska. I po trzecie: relaks na krystalicznie czystych hawajskich plażach.

10 największych przyrodniczych atrakcji USA
Autor: Julius Silver, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki

10 najstarszych gór polskich

Góry polskie to doskonały obiekt naszych podróżniczych zmagań. Wędrówki górskimi szlakami dostarczają wielu niezapomnianych...
10 najstarszych gór polskich