10 najdziwniejszych muzeów świata

Wielu osobom muzeum kojarzy się jedynie z niezbyt ciekawymi ekspozycjami poświęconymi w mniejszym lub większym stopniu historii. Wielu z nas pamięta na pewno jeszcze z czasów szkolnych nudne wizyty w muzeach, podczas których byliśmy zasypywani niewiele nam mówiącymi datami i faktami historycznymi.

Na szczęście nie oznacza to jeszcze wcale, że wszystkie muzea muszą być nudne. Podróżując po świecie, możemy odwiedzić wiele takich, które mogą nas naprawdę zaskoczyć swoimi dość nieszablonowymi zbiorami. Chcesz zobaczyć na własne oczy dowody życia pozagrobowego, dowiedzieć się, jakie obuwie kiedyś noszono czy też przyjrzeć się z bliska średniowiecznym narzędziom tortur? Jeśli tak, odwiedź jedno z muzeów z naszej listy. Nietypowa ekspozycja na pewno na dłużej utkwi Ci w pamięci.

#1. Muzeum Dusz Czyśćcowych, Rzym

Słynne muzeum udostępnia zwiedzającym różne dokumenty i eksponaty potwierdzające istnienie dusz czyśćcowych. W muzeum zobaczyć można m.in.: blat stołu i książkę, na których odbiły się dłonie zmarłych. Jednym z najsłynniejszych znajdujących się w muzeum eksponatów jest fragment muru kościoła wraz z twarzą, która się na nim ukazała. W całym muzeum znajduje się jedynie kilkanaście eksponatów, wszystkie zostały szczegółowo opisane i udokumentowane.

10 najdziwniejszych muzeów świata
Autor: Bolando, Licencja: Domena publiczna


Podobne ciekawostki

8 niezwykłych pustyń

Około 1/3 powierzchni wszystkich lądów na ziemi zajmują pustynie. Zazwyczaj kojarzone są one z...
8 niezwykłych pustyń

10 najgłębszych rzek na świecie

Większość zestawień dotyczących rzek przedstawia ich długość, wielkość dorzecza, ilość dopływów czy szybkość przepływu...
10 najgłębszych rzek na świecie