10 zakazanych miejsc na Ziemi a koniec świata

Owiany aurą tajemniczości koniec świata, ma nastąpić już niebawem. Tak przynajmniej stwierdzili Majowie – jedna z największych i najbardziej znaczących kultur na świecie. Reakcje na tak niepomyślne wiadomości są bardzo różne. Jedni zwyczajnie w to nie wierzą, uważając przepowiednie o końcu świata jako zwykły wymysł. Inni wprost przeciwnie – poszukują miejsca, gdzie będą mogli się schronić by uniknąć katastrofy. Wśród tych ostatnich coraz częściej pojawiają się prawdziwi fataliści, w głowach których czają się takie projekty jak legendarna arka Noego. W ich wizji to właśnie one mają uchronić ich przed nieuniknionym. Obszarem na którym znajdzie się jedna z takich budowli to Chiny Środkowe. Do jej budowli wynajęto specjalną ekipę budowlaną. Jej pomysłodawca wierzy, że projekt będzie w stanie uchronić jego i jego najbliższych przed kataklizmem.
Nie do końca wiadomo, co tak naprawdę mieli na myśli wielcy Majowie, wyznaczając datę tak zwanego końca świata. Być może przepowiednia, opiera się jedynie na pewnej symbolice, której znaczenia nie potrafimy wciąż odgadnąć. Bez względu jednak na to, co skrywa w sobie ta mrożąca krew w żyłach przepowiednia, nie warto stać bezczynnie. Jedną z propozycji, która może ‘uatrakcyjnić’ oczekiwanie na zapowiadany koniec świata to odwiedzenie 10 zakazanych turystycznie miejsc na Ziemi.
Ze względu na ich niedostępność, stanowią dla każdego pasjonata podróżowania nie lada kąsek. Owiane aurą tajemniczości. Nieprzystępne. Pełne niebezpieczeństw. A jednocześnie fascynujące. To właśnie one stanowią zaproszenie dla wszystkich tych z nas, którzy nie zamierzają czekać na koniec świata bezczynnie. Poznajcie zatem listę najbardziej zakazanych miejsc na Ziemi i wyobraźcie sobie, że ‘z okazji zbliżającego się końca świata’ zostały one udostępnione turystom. Wśród nich znajduje się również kilka obiektów – budynków…

#1. Diego Garcia – lokalizacja: Ocean Indyjski

Malowniczy zakątek. Prawdziwy raj na ziemi. Coś co pozwoli oderwać się skutecznie od problemów i zapomnieć o końcu świata. Tak najkrócej można opisać ten największy na Oceanie Indyjskim atol Diego Garcia. Niedostępny dla turystów, oddany jest pod cele militarne. Obecnie stacjonują tu między innymi wojska amerykańskie i brytyjskie, gdyż to właśnie tu w latach 50-tych powstała największa amerykańska baza wojskowa. Jednakże nie cały atol należy do nich, także z powodzeniem znalazłoby się tu miejsce dla spragnionych: ciepła, zieleni i odprężenia turystów.

10 zakazanych miejsc na Ziemi a koniec świata
Autor: NASA, Licencja: Domena publiczna


Podobne ciekawostki

7 nowych cudów świata

Są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Zachwycają swoim pięknem. Zaskakują genialnością, z jaką...
7 nowych cudów świata