16 kierunków na podróż poślubną

Podróż poślubna – jeszcze kilka lat temu, dla większości z nas była jedynie czymś, co znamy z amerykańskich komedii romantycznych. Jednakże obecnie coraz więcej Młodych Par także i w Polsce decyduje się na taką wyjątkową podróż, która pozwala na odpoczynek po trudnych przygotowaniach do ślubu, a także nabrać sił przed nadchodzącymi troskami dnia codziennego. Bardzo często można spotkać się również z sytuacją, że Młodzi dostają w prezencje bilety na konkretną destynację lub vouchery, które mogą wykorzystać na zakup dowolnej wycieczki. Oczywiście biura podróży prześcigają się w ofertach dla nowożeńców – w ogłoszeniach można znaleźć propozycje, w których są specjalne apartamenty, romantyczne wycieczki fakultatywne, rejsy po morzu o zachodzie słońca, kolacje przy świecach oraz szereg miejscowych atrakcji itp. Jednakże najważniejszą kwestią jest to, gdzie się wybrać na pierwszą wspólną wycieczkę, która pozwoli wspaniale rozpocząć nową drogę życia?

Naturalnie wszystko zależy w głównej mierze od naszych upodobań, jednakże warto zwrócić uwagę na kilka miejsc, zarówno na świecie jak i w naszym kraju, które z pewnością sprawią, że pierwsze wspólnie spędzone dni, a nawet tygodnie będą niezapomnianym przeżyciem, które doda skrzydeł i sprawi, że Młodzi mogą się do siebie jeszcze bardziej zbliżyć. Oto kilka miejsc, które może Was zainspirować.

#1. Seszele

Seszele są jednym z najchętniej wybieranych miejsc na romantyczne wycieczki, w tym podróże poślubne. Romantyczna atmosfera tego „Raju na Ziemi” sprawia, że dosłownie na każdym kroku można celebrować swoje szczęście i w wyszukany sposób okazywać uczucia drugiej osobie. Nowożeńców kuszą tutaj przeważnie białe plaże, obmywane przez nieskazitelnie czyste wody o barwie jasnego turkusu, a także malownicze rafy koralowe i pełne endemicznych okazów fauny i flory lasy. Bardzo dużo osób z całego świata decyduje się także na zawarcie związku małżeńskiego na wyspach (zawarcie związku małżeńskiego w taki sposób jest również zgodne z polskim prawem – jednak takie rozwiązanie akurat w naszym kraju nie cieszy się jeszcze zbytnią popularnością), wówczas można połączyć wyjątkową uroczystość zaślubin z romantycznym wyjazdem.

16 kierunków na podróż poślubną
Autor: travelourplanet.com, Licencja: CC BY

16 kierunków na podróż poślubną
Autor: travelourplanet.com, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

10 najgłębszych rzek na świecie

Większość zestawień dotyczących rzek przedstawia ich długość, wielkość dorzecza, ilość dopływów czy szybkość przepływu...
10 najgłębszych rzek na świecie