11 oryginalnych pomysłów na urlop

Planujesz na najbliższe wakacje wynająć domek na Mazurach i korzystać z piękna tamtejszego krajobrazu? A może wybierając pomiędzy polskim morzem, a zbliżoną w cenach Chorwacją zdecydowałeś się ostatecznie na drugi wariant? Może nie lubisz morza, więc te wakacje będą kolejnymi które spędzisz w Bieszczadach. Lub też zastanawiasz się, w której zachodnioeuropejskiej stolicy jeszcze nie byłeś? Te wszystkie pomysły na wakacje są dobre, a najważniejsze jest przecież to, aby się Tobie podobało.

Pozwól jednak, że zaprezentujemy ci kilka innych pomysłów spędzania wakacji. Może nie nowatorskich, bo każdego roku wybierają je tysiące turystów, ale z pewnością nie standardowe. Znajdziesz w naszym krótkim, jedenastopunktowym przewodniku zarówno konkretne lokalizacje, ale też ogólne sposoby podróżowania. Zapraszamy.

#1. Wakacje na rowerze

Po co siedzieć w samochodowym pudle z metalu albo w dusznym pociągu, skoro można przemieszczać się na rowerze. Być może myślisz, że dwa kółka to co najwyżej sposób na spędzenie jednego weekendowego dnia i przejechanie co najwyżej 40 kilometrów naraz. Nic bardziej mylnego. Turystyka rowerowa rozwija się coraz szybciej, także w Polsce. A najbardziej wprawieni turyści organizują sobie wycieczki nawet przez całą Europę czy Azję. Na początek, takich dystansów nie polecamy, ale wiedz, że bez większego przygotowania kondycyjnego jesteś w stanie dojechać z Warszawy na Mazury w tydzień, pokonując dziennie po kilkadziesiąt kilometrów i nocując w gospodarstwach agroturystycznych. Będzie dość tanio, bardzo aktywnie, a przede wszystkim poczujesz się wolny. No i dużo zwiedzisz, bo nikt nie będzie cię poganiał. Wystarczy mieć sprawny rower.

11 oryginalnych pomysłów na urlop
Autor: Julen Iturbe-Ormaetxe, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki

8 najgorętszych miejsc świata

Na całym świecie panują bardzo zróżnicowane temperatury powietrza. Na większości obszarów zamieszkanych przez ludzi...
8 najgorętszych miejsc świata

Mikronacje

Mikronacja, a właściwie słuszniejsza jest angielska nazwa „micronation”, to pojęcie określające niewielkie terytorium, które...
Mikronacje