12 olśniewających kasyn Las Vegas

Są w kraju największych kontrastów – Stanach Zjednoczonych – miasta, o których nie słyszał nikt. Ale są też takie, o których słyszeli wszyscy, jak świat długi i szeroki. Nowy Jork, Seattle, San Francisco, Los Angeles… No i oczywiście Światowa Stolica Rozrywki, Miasto Grzechu – Las Vegas!
Miasto położone jest w stanie Nevada, w hrabstwie Clark. Jednak nazwa Las Vegas potocznie używana jest też w stosunku do okolicznych terenów, zwłaszcza do fragmentu Las Vegas Boulevard – Las Vegas Strip – gdzie znajdują się najbardziej znane i najbardziej luksusowe kasyna. Przy The Strip znajduje się 19 z 25 największych hoteli świata. Vegas to ikona rozrywki i hazardu. Położone przy kasynach hotele, restauracje, parki rozrywki i wiele innych atrakcji (w tym galerie sztuki i obiekty sportowe) dostarczają każdego dnia rozrywki całym rodzinom. Ponadto Nevada słynie z liberalnych praw w kwestii zawierania małżeństw. Kaplice, w których można wziąć ślub znajdują się w niemal każdym kasynie, a także poza nimi.
Zapraszamy na krótką wycieczkę po dwunastu olśniewających kasynach Miasta Grzechu. I pamiętajcie: „What happens in Vegas, stays in Vegas”!

#1. La Bayou

Żaden inny obiekt nie mógłby otwierać tej listy – La Bayou to najstarsze kasyno w Las Vegas. Powstał jako Las Vegas Coffee House, w 1920 roku przekształcony został w Northern Club, a 11 lat później jako pierwszy obiekt w Nevadzie uzyskał licencję na prowadzenie gier hazardowych. Co ciekawe, właścicielką klubu była wówczas Mayme Stocker, która dzięki temu została pierwszą kobietą w historii, która taką licencję otrzymała. Northern Club oferował jednak alkohol i hazard już wcześniej, kiedy nie było to legalne. Obecnie La Bayou dysponuje 125 automatami i nie prowadzi gier stołowych ani zakładów sportowych. W porównaniu z innymi kasynami Vegas jest więc naprawdę skromne.

12 olśniewających kasyn Las Vegas
Autor: time_anchor, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki