Kajmany

Kajmany w pigułce

Flaga Kajmanów
Oficjalna nazwa (Cayman Islands)
Stolica
George Town
Waluta
dolar kajmański (KYD)
Język
angielski
Liczba ludności
45 017
Powierzchnia
260m2
Religia
Protestantyzm, Spirytyzm, Katolicyzm, Judaizm
Ustrój
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kajmanów Hotele w Kajmanach

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Kajmanach?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Kajmany to wyspy zależne od Wielkiej Brytanii położone w Ameryce Środkowej, otoczone przez morze Karaibskie. W ich skład wchodzą trzy wyspy: Wielki Kajman, Mały Kajman oraz Cayman Rac. Chociaż ich łączna powierzchnia jest niewielka (nie przekracza 260 km kwadratowych), wszystkie z nich ze względu na atrakcyjne widoki, piaszczyste plaże i wiele możliwości odpoczynku są licznie odwiedzane przez turystów z całego świata. W sezonie, przypadającym na miesiące letnie, zaludnienie wysp z 45 tysięcy osób zwiększa się prawie dwukrotnie.

Szczególną atrakcję stanowią plaże oraz wody morza Karaibskiego. Jedną z najczęściej odwiedzanych plaż przez turystów jest Cayman Trutle Farm znajdująca się na Wielkim Kajmanie. Tworzona jest ona przez białe piaski, które stanowią znakomity kontrast z turkusową wodą. W obrębie plaży, i nie tylko na niej, często spotyka się żółwie, z których słyną Kajmany. Nie należy bowiem zapominać, że pierwotna nazwa wysp, nadana przez odkrywcę tego lądu – Krzysztofa Kolumba, nawiązywała właśnie do tych zwierząt.

Wyspy wśród pasjonatów wód morskich i oceanicznych znane są przede wszystkim z możliwości nurkowania, jakie oferują. Do najważniejszych atrakcji, charakterystycznych wyłącznie dla nich, zaliczyć można nurkowanie w otoczeniu wraków statków i łodzi umieszczonych niedaleko przepięknie rozciągających się raf koralowych. Miejsce zdecydowanie warte polecenia każdej osobie spragnionej bajkowych widoków.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58

Miasta w Kajmanach

Atrakcje turystyczne i zabytki w Kajmanach

Kajmany - galeria zdjęć

Kajmany w pigułce

Kajmany
Oficjalna nazwa (Cayman Islands)
Stolica
George Town
Waluta
dolar kajmański (KYD)
Język
angielski
Liczba ludności
45017
Powierzchnia
2602
Religia
Protestantyzm, Spirytyzm, Katolicyzm, Judaizm
Ustrój

Kajmany - więcej informacji