Kajmany

Kajmany w pigułce

Flaga Kajmanów
Oficjalna nazwa (Cayman Islands)
Stolica
George Town
Waluta
dolar kajmański (KYD)
Język
angielski
Liczba ludności
45 017
Powierzchnia
260m2
Religia
Protestantyzm, Spirytyzm, Katolicyzm, Judaizm
Ustrój
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kajmanów Hotele w Kajmanach

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Kajmanach

Szczepienia
Polacy nie posiadają obowiązku szczepienia się przeciwko jakimkolwiek chorobom oraz infekcjom przed przylotem na Kajmany. Zaleca się jednak wykonanie podstawowych szczepień, które w wielu szpadkach mogą zapewnić przede wszystkim komfort psychiczny i maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Lekarstwa do zabrania
Zaleca się zabranie podstawowych lekarstw, które mogą przydać się w niespodziewanych sytuacjach. Zawsze należy mieć przy sobie leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe oraz przeciwgorączkowe. Osoby, które na co dzień przyjmują jakiekolwiek lekarstwa, również powinny pamiętać o tym, żeby zabrać je ze sobą.
Chociaż na miejscu sieć aptek jest dość dobrze rozwinięta, nie wszystkie lekarstwa, które można przyjmować w Polsce bez recepty, będą dostępne.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Największe zagrożenie na Kajmanach to słońce. Podczas najgorętszych miesięcy, czyli lipca, sierpnia oraz września, temperatura z reguły przekracza 30 stopni Celsjusza, przy czym temperatura wody ma ponad 20 stopni, czasami dochodząc do 25. Kremy z filtrem przeciwsłonecznym to obowiązkowy element wyposażenia każdej walizki.
Niebezpieczne może być także spożywanie wody bezpośrednio z kranu. Warto wiedzieć, że często pochodzi ona z nieodpowiedniego źródła. Czasami, szczególnie w mniejszych miejscowościach jest to nawet woda deszczowa.

Insekty
Ogromnym problemem Kajman są komary. Należy zabrać ze sobą środki przeciwko nim, jednak i one nie zawsze zagwarantują maksymalne poczucie komfortu. Najwięcej komarów występuje w porze letniej, czyli tej, którą turyści najczęściej wybierają na odpoczynek na wyspach.

Podróżowanie z dziećmi
Nie ma żadnych przeciwwskazań. Dzieci na pewno będą zachwycone malowniczymi widokami Kajman oraz wieloma możliwościami spędzania swojego czasu. Warto jednak brać pod uwagę możliwość narażenia się na intensywne działanie promieni słonecznych. Dzieci nie powinny przebywać zbyt długo na słońcu oraz zawsze przed wyjściem trzeba pamiętać o to, aby ich skóra została pokryta kremem z możliwie jak najwyższym filtrem.

W razie choroby

Warto mieć ze sobą apteczkę pierwszej pomocy, w której znajdą się najpotrzebniejsze lekarstwa oraz te środki, które trudno jest dostać za granicą. Powinny one być użyte w pierwszej kolejności w nagłych przypadkach.
Na całym obszarze wysp apteki występują stosunkowo często, jednak ich wyposażenie w wielu przypadkach nie jest zadowalające. W nagłych przypadkach należy skontaktować się z lokalnym lekarzem lub bezpośrednio udać się do szpitala, aby mieć pewność, że naszemu zdrowiu nic nie zagraża.

Zgłoś błąd

Kajmany w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa (Cayman Islands)
Stolica
George Town
Waluta
dolar kajmański (KYD)
Język
angielski
Liczba ludności
45017
Powierzchnia
2602
Religia
Protestantyzm, Spirytyzm, Katolicyzm, Judaizm
Ustrój

Kajmany - więcej informacji