Saint Lucia

Saint Lucia w pigułce

Flaga Saint Lucia
Oficjalna nazwa Saint Lucia (Saint Lucia)
Stolica
Castries
Waluta
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język
angielski
Liczba ludności
164 213
Powierzchnia
616m2
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Saint Lucia Hotele w Saint Lucia

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Saint Lucia?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Jest to państwo położone w Ameryce Środkowej, na wyspie o tej samej nazwie, która wchodzi w skład Małych Antyli. Kraj oblewają wody Morza Karaibskiego.

Wyspę najprawdopodobniej w 1502 roku odkrył Krzysztof Kolumb. Od 1650 roku była przedmiotem sporu Anglików i Francuzów. Od 1803 roku stała się kolonią brytyjską. W latach 1958–1962 istniała jako część Federacji Indii Zachodnich. Od 1967 roku została państwem stowarzyszonym z Wielką Brytanią. Od 1979 roku jest krajem niepodległym.

To jedna z najpiękniejszych wysp karaibskich. Wzdłuż wybrzeża ciągną się rafy koralowe. Znana i kojarzona jest z dwóch bliźniaczych szczytów wulkanicznych o nazwach Petit Piton i Gros Piton. Znajdują się tu lasy tropikalne i piękne plaże. Pierwsze z nich przyciągają do Saint Lucia miłośników trekkingu, drugie amatorów sportów i zabaw wodnych. Do głównych atrakcji kraju zalicza się stolicę Castries, drugie pod względem wielkości miasto Vieux Fort, gdzie na ulicach starego miasta poczujemy, że czas stanął w epoce, kiedy rządzili tu Francuzi i Brytyjczycy. Innymi atrakcjami są port Soufriere ze wspaniałym miejscem widokowym na tutejsze wulkany, Zatoka Margiot oraz Saint Lucia National Rain Forest, w którym można zobaczyć najwyższy szczyt wyspy, cudowne wodospady czy XVII-wieczny młyn.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Saint Lucia - galeria zdjęć

Saint Lucia w pigułce

Saint Lucia
Oficjalna nazwa Saint Lucia (Saint Lucia)
Stolica
Castries
Waluta
dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język
angielski
Liczba ludności
164213
Powierzchnia
6162
Religia
dominująca: katolicyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Saint Lucia - więcej informacji