Kuba

Kuba w pigułce

Flaga Kuby
Oficjalna nazwa Republika Kuby (República de Cuba)
Stolica
Hawana
Waluta
peso kubańskie (CUP)
Język
hiszpański
Liczba ludności
11 424 000
Powierzchnia
110 860m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika socjalistyczna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki wyjątek Kuba Hotele wyjątek Kubie

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Kubie?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Kuba ze stolicą w Hawanie to kraj tropikalny, jedna z największych wysp karaibskich leżąca w basenie Morza Karaibskiego. Na południe od niej położone są słynne Haiti, Jamajka i Kajmany, a od północnego-wschodu otaczają ją Bahamy. Ważną częścią kubańskiego wybrzeża są rafy koralowe, które pod względem długości zajmują trzecie miejsce na świecie.

Kuba słynie ze słońca, turkusowoniebieskiego morza, pięknych plaż, raf koralowych, cygar, rumu i cuba libre, muzycznych rytmów salsy, najczęściej odwiedzanej Hawany; zwanej w przeszłości Paryżem Karaibów oraz Trynidadu.
Kuba to także kraj Fidela Castro, który jest przywódcą sprawującym rządy najdłużej na świecie. W 1959 roku przejął władzę po obaleniu dyktatora Fulgencia Batisty y Zaldivara i do dziś dnia władza jest w jego rękach.

W trakcie podróży przez kraj warto zatrzymać się w Hawanie i odwiedzić tamtejsze stare miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Habana Vieja – czyli najstarsza część Hawany słynie z wąskich uliczek w stylu kolonialnym oraz wielu cennych zabytków; w tym z XVI-wiecznych zamków i kościołów oraz Wielkiego Teatru Garcia Lorca i Ratusza Miejskiego. Drugim najpopularniejszym wśród turystów miastem jest kolonialny Trynidad, do którego przyjeżdżając odnosi się wrażenie, że czas zatrzymał się tam dawno temu. W Vardero koniecznie trzeba wybrać się na jedną z tamtejszych plaż, uchodzących na świecie za jedne z najpiękniejszych. Na własne oczy warto zobaczyć piękne doliny Vinales. W trakcie kubańskiej wyprawy polecane do zobaczenia są także takie miasta jak: Holguin nad zatoką Bariay, nazywane przez Indian Taino Pierwszym Miastem – Baracoa, światowe centrum uprawy i produkcji tytoniu – Pinar Del Rio czy otoczone górami Sierra Maestra – Santiago de Cuba.

Zgłoś błąd

Regiony w Kubie

Miasta w Kubie

Atrakcje turystyczne i zabytki w Kubie

Kuba - galeria zdjęć

Kuba w pigułce

Kuba
Oficjalna nazwa Republika Kuby (República de Cuba)
Stolica
Hawana
Waluta
peso kubańskie (CUP)
Język
hiszpański
Liczba ludności
11424000
Powierzchnia
1108602
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika socjalistyczna

Kuba - więcej informacji