Nikaragua

Nikaragua w pigułce

Flaga Nikaragui
Oficjalna nazwa Republika Nikaragui (Nicaragua, República de Nicaragua)
Stolica
Managua
Waluta
córdoba (NIO)
Język
hiszpański
Liczba ludności
5 570 000
Powierzchnia
129 494m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Nikaragui Hotele w Nikaragui

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Nikaragui?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Jest to państwo leżące w Ameryce Środkowej. Sąsiaduje z Hondurasem i Kostaryką. Nikaraguę oblewają z zachodu wody Oceanu Spokojnego, a ze wschodu Morza Karaibskiego.

Wschodnie wybrzeże tego kraju odkrył w 1502 roku sławny podróżnik Krzysztof Kolumb. Od tamtego czasu rejon ten stał się miejscem hiszpańskiej kolonizacji. Swoją niepodległość państwo ogłosiło w 1821 roku, ale społeczność międzynarodowa formalnie ją uznała dopiero w 1850 roku.

Nikaragua dzieli się na 15 departamentów oraz na 2 regiony autonomiczne. Stolicą kraju od 1855 roku jest Managua leżąca nad jeziorem o tej samej nazwie. Miasto istniało jako duża osada indiańska jeszcze przed tym jak Hiszpanie najechali te ziemie. Niestety w 1972 miejsce to nawiedziło silne trzęsienie ziemi w wyniku którego zniszczeniu uległa zabytkowa część miasta. W trakcie podróży przez kraj warto także odwiedzić Bluefields, Granada, El Catsillo, Leon, Matagalpę, Masaya czy San Juan Del Sur.

Kraj ten znany jest także z wulkanów. Na wybrzeżu znajduje się ich aż 40 i są jedną z głównych atrakcji turystycznych tego państwa. Najbardziej znanym z nich i zarazem będącym symbolem Nikaragui jest Momotombo wznoszący się na wysokość 1258 m n.p.m.

Podróżując przez ten kraj warto pamiętać o kilku miejscach. W Little Corn Island panują wspaniałe warunki do nurkowania. Wszystkie osoby interesujące się historią powinny zajrzeć do León Viejo, które jest ruiną jednej z najstarszych hiszpańskich osad kolonialnych na terenie Ameryki. Miłośnicy fauny i flory powinni odwiedzić Reserva Natural Miraflor.

Komu spodoba się w Republice Nikaragui? Odnajdą się tu wielbiciele przepięknych krajobrazów, wspaniałej dziewiczej przyrody na czele z tropikalnymi lasami i rajskimi lagunami, majestatycznych wulkanów, bajecznych plaż, powulkanicznych jezior, spuścizny kolonializmu oraz wszyscy fani dobrej zabawy oraz reggae.

Zgłoś błąd

Regiony w Nikaragui

Miasta w Nikaragui

Atrakcje turystyczne i zabytki w Nikaragui

Nikaragua - galeria zdjęć

Nikaragua w pigułce

Nikaragua
Oficjalna nazwa Republika Nikaragui (Nicaragua, República de Nicaragua)
Stolica
Managua
Waluta
córdoba (NIO)
Język
hiszpański
Liczba ludności
5570000
Powierzchnia
1294942
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Nikaragua - więcej informacji