Nikaragua

Nikaragua w pigułce

Flaga Nikaragui
Oficjalna nazwa Republika Nikaragui (Nicaragua, República de Nicaragua)
Stolica
Managua
Waluta
córdoba (NIO)
Język
hiszpański
Liczba ludności
5 570 000
Powierzchnia
129 494m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Nikaragui Hotele w Nikaragui

Komunikacja & środki lokomocji w Nikaragui

Nie ma ograniczeń w podróżowaniu po Republice Nikaragui.

Środki lokomocji na terenie

Auto
Osoby, które chcą poruszać się po Nikaragui samochodem powinny pamiętać o tym, że nie jest tu honorowane polskie oraz międzynarodowe prawo jazdy. Po przyjeździe najlepiej udać się do policji drogowej i poprosić o wydanie zezwolenia na prowadzenie pojazdów drogowych.

Autobus /Bus /Minibusy
Komunikacja autobusowa na terenie kraju jest dobrze rozbudowana, a do tego jest tania.
Busy są jednym z najbardziej powszechnych środków transportu. Większość z nich jest stara i do tego w nie najlepszym stanie, ale podróż nimi to możliwość poznania mieszkańców Nikaragui. Trzeba się liczyć z tym, że jako transport publiczny często są przepełnione. Panuje tu zwyczaj sprzedawania napojów i przekąsek w trakcie podróży.
Minibusy przewożą do ok. 15 osób. Kursują po miastach oraz na krótszych trasach do pobliskich miejscowości. Koszt przejazdu jest trochę wyższy od zwykłych autobusów, ale za to dotrzemy nimi szybciej do celu ze względu na mniejszą ilość przystanków.
Autobusy dalekobieżne odjeżdżają z terminali autobusowych (większość miast w Republice Nikaragui posiada jeden taki terminal).

Autostop
Jest powszechnie znany i praktykowany w mniejszych miejscowość w Republice Nikaragui. Nie zaleca się go natomiast w stolicy kraju. Mieszkańcy zazwyczaj chętnie biorą autostopowiczów. Należy się liczyć z niewielką opłatą.

Łódź /Prom
Jest to jedyny środek transportu w niektóre rejony Nikaragui, jak np. Wyspy Corn czy Wyspa Ometepe. Pamiętać należy, że zła pogoda czy zbyt silny wiatr może uniemożliwić podróż i wówczas należy liczyć się z opóźnieniami lub przełożeniem terminu dotarcia do wybranego przez nas celu.

Samolot
Funkcjonują krajowe linie lotnicze, które umożliwiają szybki transport. Osoby, które chcą sprawnie poruszać się po wybrzeżu Atlantyku powinny pomyśleć o tej opcji podróżowania.

Taksówka
Przy korzystaniu z tej opcji przemieszczania się po miastach Nikaragui należy uważać na znane oszustwa taksówkarzy w stolicy kraju. Przede wszystkim przed wejściem do taksówki należy jasno ustalić cenę za przejazd. Warto przed jazdą sprawdzić odległość, jaką mamy do pokonania bowiem taksówkarze często pobierają duże opłaty za śmiesznie krótkie odcinki. W pozostałych miastach taksówkarze są zazwyczaj uczciwi i często ustalona jest taryfa od 1 osoby.

Zgłoś błąd

Nikaragua w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Nikaragui (Nicaragua, República de Nicaragua)
Stolica
Managua
Waluta
córdoba (NIO)
Język
hiszpański
Liczba ludności
5570000
Powierzchnia
1294942
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Nikaragua - więcej informacji