Francja

Francja w pigułce

Flaga Francji
Oficjalna nazwa Republika Francuska (fr. France, République française)
Stolica
Paryż
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
francuski
Liczba ludności
65 350 000
Powierzchnia
643 801m2
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Francji Hotele w Francji

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Francji?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Współczesna Francja to ekscytująca kraina, budząca od stuleci zachwyt turystów przybywających tu z najróżniejszych stron świata. Republika Francuska rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu, aż po kanał La Manche oraz Morze Północne na północy, natomiast na wschodzie terytoria państwa sięgają do Zatoki Biskajskiej.

Nazwa państwa pochodzi od jednego z germańskich plemion, mianowicie od plemienia Franków, które tuż po rozpadzie Imperium Rzymskiego, zajmowało tereny ówczesnej Republiki Francuskiej.

Trudno nie ulec czarowi tego niesłychanie malowniczego państwa i również jego mieszkańców – otwartych oraz życzliwych. Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić ten kraj z całą pewnością będzie oczekiwał dostojnych zabytków, liczących sobie wiele długich stuleci oraz monumentalnych obiektów architektonicznych. Jednak nie wszyscy wiedzą, że Francja to również fascynujące krajobrazy, malownicze krainy historyczne oraz wspaniałe zamki, które można odkrywać podróżując wzdłuż biegu rzeki Loary…

Żadna wycieczka do Francji, czy to samochodowa, czy samolotowa, z całą pewnością nie może odbyć się bez odwiedzenia Paryża. Od lat to właśnie wokół tego miasta koncentruje się życie Republiki Francuskiej. Odnajdziemy tu wiele wyjątkowych zabytków, obronne bramy wjazdowe, łuki triumfalne, katedry oraz zespoły pałacowo – ogrodowe.

Bez wątpienia jedną z największych atrakcji całej Francji jest Wieża Eiffla, która zresztą jest jednocześnie symbolem państwa. To najbardziej znana francuska budowla, którą każdy z nas jest w stanie wymienić wręcz jednym tchem, na pytanie, z czym kojarzy nam się Francja.

Wieża Eiffla jest najwyższą budowlą w całym Paryżu, stanowi także piąty co do wysokości obiekt na świecie. Tą żelazną konstrukcję odnajdziemy w samym centrum, położonym tuż nad rzeką Sekwaną. Warto poznać także samą historię związaną z tym zabytkiem. Wieża Eiffla bowiem została zaprojektowana specjalnie z myślą o Wystawie Światowej, która miała miejsce pod koniec XIX wieku. Po jej zakończeniu konstrukcja miała zostać rozebrana. Nie zgodził się jednak na to jej projektant. Tym samym udało mu się ocalić wieżę, która bardzo szybko stała się jedną z największych atrakcji Paryża oraz całej Francji.

Drugim powodem, dla którego warto pokusić się o odwiedzenie Francji jest także cała moc innych atrakcji na terenie Paryża, do których możemy zaliczyć przede wszystkim wspaniałe katedry (katedrę Notre Dame), pomniki upamiętniające największe zwycięstwa Francuzów (Łuk Triumfalny) oraz liczne paryskie muzea (w tym między innymi wszystkim dobrze znane Muzeum Luwr).

Zgłoś błąd

Regiony w Francji

Miasta w Francji

Atrakcje turystyczne i zabytki w Francji

Francja - galeria zdjęć

Francja w pigułce

Francja
Oficjalna nazwa Republika Francuska (fr. France, République française)
Stolica
Paryż
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
francuski
Liczba ludności
65350000
Powierzchnia
6438012
Religia
katolicyzm
Ustrój
republika

Francja - więcej informacji