Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Włoszech?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?
Wzgórza porośnięte oliwnymi gajami, urokliwe groty i jaskinie oraz przepełnione zabytkami miasta – tak w skrócie można opisać Włochy, jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc na kontynencie europejskim.
Dzieje Włoch sięgają kilku tysięcy lat przed naszą erą, kiedy to zaczęły przybywać tu ludy trudniące się wówczas uprawą winorośli oraz drzewek oliwnych. Cywilizacja antycznych Włoch to bez wątpienia jedna z najważniejszych kultur na świecie, która stała się inspiracją dla całej Europy. Zainteresowanie starożytnością budzi nie tylko Rzym, kolebka antycznej cywilizacji, ale również Pompeje, odkryte dopiero w połowie XVIII wieku.
Włochy kontynentalne kryją w sobie całe mnóstwo zabytków historii, a niektóre z nich można dodatkowo podziwiać w iście bajkowych sceneriach. Cywilizacja, która rozwinęła się w basenie Morza Śródziemnego pozostawiła po sobie wiele wyjątkowych zabytków, które dzisiaj cieszą się niesłabnącą popularnością. Łuk Triumfalny Konstantyna Wielkiego, Panteon czy słynne Koloseum – to atrakcje, z którymi Włochy są kojarzone najczęściej.
Najliczniej odwiedzanym przez turystów włoskim miastem jest oczywiście Rzym. Ta hałaśliwa i tętniąca życiem metropolia może poszczycić się wieloma fascynującymi zabytkami, których sława z całą pewnością wykracza znacznie dalej poza granice włoskiego terytorium. Rzym to więc przede wszystkim Bazylika świętego Piotra, Forum Romanum, Mauzoleum Augusta oraz słynna Via Appia, najstarsza droga rzymska, ciągnąca się aż do okolic Kapui.
Włochy to jednak nie tylko Rzym. Turyści bardzo często decydują się również na odwiedzenie malowniczej Toskanii, urokliwej Prowansji oraz wszystkim nam dobrze znanej Wenecji.
Cały teren państwa włoskiego jest niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym, kryjąc w sobie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju miejsca. Nic więc dziwnego, że Włochy od wielu lat są jednym z najchętniej obieranych kierunków turystycznych, nie tylko na wakacyjne wyprawy.