Genua

Genua w pigułce

Kraj
Włochy
Podział administracyjny
Liguria
Liczba ludności
610766
Powierzchnia
243 km2
Nr. kierunkowy
010
Współrzędne
N:44.416667
E:8.933333

Co warto zobaczyć w Genua?

W północno – zachodniej części Włoch, nad wybrzeżem krystalicznie czystego Morza Liguryjskiego, została usytuowana Genua. To miasto o wielu obliczach, które zazwyczaj wprawia w zachwyt przybywających do Ligurii turystów.

Genua z całą pewnością jest miastem znacznie mniej zatłoczonym niż słynna włoska Wenecja. Ten dawny ośrodek Ligurów, niegdyś będący potężną morską potęgą handlową w całym basenie Morza Śródziemnego, dziś wciąż jest jednym z najważniejszych portów we Włoszech.

O wyjątkowo ciekawej genueńskiej przeszłości przypomina nam tu wiele zabytków: średniowieczna brama miejska, gotycki ratusz czy pozostałości z okresu rzymskiego. Można tu podziwiać również wspaniałe wille oraz pałace zamożnych, dawnych rodów genueńskich. W 2006 roku część zabytkowej części Genui została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Najsłynniejszym genueńczykiem jest bez wątpienia Krzysztof Kolumb, którego dom możemy obejrzeć właśnie w Genui. To tu słynny europejski żeglarz i podróżnik spędził swoje dzieciństwo. Z Genui pochodzi jednak nie tylko Krzysztof Kolumb, ale i wielu innych żeglarzy, takich jak chociażby Andrea Doria, który był nazywany „Królem Mórz”.

Genua jest niewątpliwie jednym z najbardziej urzekających włoskich miast. Chcąc poczuć najprawdziwszy klimat Genui, na pewno warto przespacerować się wąskimi, krętymi oraz wijącymi się jak wstążki uliczkami. Warto też wspiąć się na szczyt Palazzo Rosso, by stamtąd podziwiać wspaniałą panoramę całego miasta…

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Genua

W okolicy Genui

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Genui

Miasta w pobliżu Genui

Genua - galeria zdjęć

Genua w pigułce

Kraj
Włochy
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
610766
Powierzchnia
243 km2
Nr. kierunkowy
010
Współrzędne
N:44.416667
E:8.933333

Genua - więcej informacji