Sabaudzki raj dla miłośników białego puchu

Ponad 150 km zróżnicowanych pod względem trudności tras zjazdowych. Atrakcyjny park snowboardowy. Kilkadziesiąt wyciągów krzesełkowych, orczykowych i kabinowych. Bliskość alpejskiej przyrody (16 rezerwatów i 2 parki krajobrazowe), wspaniałe krajobrazy oraz najwyższy szczyt Europy Mont Blanc. To właśnie wymienione tu atrakcje turystyczne powodują, że na tym południowo – wschodnim obszarze Francji, miłośnicy śnieżnego szaleństwa mogą czuć się niemal jak w raju.
Sabaudia – chociaż bardziej znana za sprawą oryginalnych win i smacznych serów – to także miejsce, w którym amatorzy zimowej aktywności mogą ciekawie spędzić czas wolny. Czeka na nich wiele atrakcji, z których nie sposób nie skorzystać. Na jej obszarze znajduje się przeszło 100 dobrych ośrodków narciarskich, zaś sam region uznawany jest za stolicę narciarstwa alpejskiego. Sabaudia to również największe centrum narciarstwa we Francji. Na szczególną uwagę zasługują zaś dwie miejscowości, które warte są naszej uwagi, jeśli planujemy swój najbliższy zimowy wypoczynek. Zaliczają się do nich:

#1. Chamonix-Mont Blanc

Wyjątkowość tego kurortu sabaudzkiego podkreśla fakt, że leży on u podnóży majestatycznego szczytu jakim jest Mont Blanc. Na jego obszarze znajduje się przeszło 108 kilometrowa trasa zjazdowa, która została podzielona na kilka mniejszych tras – różniących się między sobą trudnością. Trudne i wymagające stoki kontrastują z nieco bardziej łagodnymi i mniej trudnymi. Nie brak tutaj również pięknych punktów – tarasów widokowych. Przykładem może być tu szczyt Auguille du Midi, skąd rozpościera się widok na otaczające szczyty Alp: francuskich, włoskich i szwajcarskich. Wjeżdża się na niego specjalną kolejką.

Sabaudzki raj dla miłośników białego puchu
Autor: leinadsimpson, Licencja: CC BY

Sabaudzki raj dla miłośników białego puchu
Autor: dannysullivan, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki