Albania

Albania w pigułce

Flaga Albanii
Oficjalna nazwa Republika Albanii (Shqipëria, Republika e Shqipërise)
Stolica
Tirana
Waluta
lek (ALL)
Język
albański
Liczba ludności
3 195 000
Powierzchnia
28 748m2
Religia
islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Albanii Hotele w Albanii

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Albanii?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Albania to jedno z najbiedniejszych państw Europy, które jednak ma bardzo wiele do zaoferowania turyście. Położona jest na południowo zachodnim skraju Bałkanów. W ciągu najbliższych kilku lat może się stać jednym z wiodących regionów turystycznych w tej części Europy. Dzięki dostępowi do Morza Adriatyckiego i Jońskiego oraz bardzo dobrze rozwiniętej linii brzegowej, miejscowa riwiera może stać się poważną konkurencją dla okolicznych państw. Ponadto to jedno z najtańszych miejsc w Europie.

Odwiedzając Albanię mamy niepowtarzalną szansę zobaczenia najbardziej ufortyfikowanego kraju na świecie. Z powodu polityki izolacyjnej w latach 70-tych ubiegłego wieku, prowadzonej przez ówczesnego dyktatora Envera Hodżę, zbudowano w całym kraju przeszło 600 tysięcy bunkrów obronnych. Dzięki temu na każdym kroku turysta może natknąć się na taki nigdy niewykorzystany bunkier. Jednak Albania to nie tylko bunkry, to także piękne jeziora, jak choćby Szkoderskie i Ochrydzkie, wysokie góry, starożytne miasta oraz bardzo rozwinięte wybrzeże. Warto teraz odwiedzić ten południowoeuropejski kraj, zanim stanie się on ważnym centrum turystycznym.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, string given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, string given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, string given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, string given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, string given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Albania - galeria zdjęć

Albania w pigułce

Albania
Oficjalna nazwa Republika Albanii (Shqipëria, Republika e Shqipërise)
Stolica
Tirana
Waluta
lek (ALL)
Język
albański
Liczba ludności
3195000
Powierzchnia
287482
Religia
islam
Ustrój
republika

Albania - więcej informacji