Albania

Albania w pigułce

Flaga Albanii
Oficjalna nazwa Republika Albanii (Shqipëria, Republika e Shqipërise)
Stolica
Tirana
Waluta
lek (ALL)
Język
albański
Liczba ludności
3 195 000
Powierzchnia
28 748m2
Religia
islam
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Albanii Hotele w Albanii

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Albanii

Szczepienia
Wjeżdżając na teren Albanii dobrze jest być zaczepionym na takie choroby, jak: wirusowe zapalenie wątroby typu A i typu B, polio, tyfus, tężec, błonica.

Lekarstwa do zabrania
Jeśli musimy zażywać odpowiednie lekarstwa, to warto zabrać ich zapas, aczkolwiek miejscowe apteki są dobrze zaopatrzone w medykamenty. Przebywając nad morzem warto zabrać ze sobą krem do opalania.

Choroby zakaźne

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Trzeba zachować szczególną ostrożność z uwagi na możliwość kradzieży mienia lub samochodu. Najniebezpieczniejsze regiony to zdecydowanie górskie tereny północnej Albanii.
Jeśli chodzi o religię i obyczaje, to są one podobne jak w innych krajach bałkańskich. Panuje tutaj duża tolerancja religijna.

Insekty
Przede wszystkim należy uważać na komary, które znajdują się nad jeziorami. W niektórych regionach nadmorskich w wodzie mogą znajdować się rośliny i zwierzęta morskie z parzydełkami.

Podróżowanie z dziećmi
Nie ma żadnych przeciwwskazań co do podróżowania z dziećmi. Trzeba jednak zadbać o odpowiednie stroje letnie oraz nakrycia głowy, gdyż temperatury w czasie lata mogą być wysokie.

W razie choroby
Dobrze jest mieć wykupione ubezpieczenie na czas podróży. Opieka medyczna jest na przyzwoitym poziomie, jednak za wizytę w niektórych prywatnych przychodniach trzeba zapłacić 20-30 euro. Obecnie w Albanii nie ma towarzystw ubezpieczeniowych, które współpracują z polskimi odpowiednikami.

Zgłoś błąd

Albania w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Republika Albanii (Shqipëria, Republika e Shqipërise)
Stolica
Tirana
Waluta
lek (ALL)
Język
albański
Liczba ludności
3195000
Powierzchnia
287482
Religia
islam
Ustrój
republika

Albania - więcej informacji