Niemcy

Niemcy w pigułce

Flaga Niemiec
Oficjalna nazwa Republika Federalna Niemiec (niem.: Deutschland lub Bundesrepublik Deutschland, BRD)
Stolica
Berlin
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
niemiecki
Liczba ludności
81 859 000
Powierzchnia
357 123m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika federalna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Niemiec Hotele w Niemczech

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Niemczech?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Niemcy, a właściwie Republika Federalna Niemiec, to kraj leżący pomiędzy Morzem Północnym a Morzem Bałtyckim, graniczący z Danią, Polską, Czechami, Austrią, Szwajcarią, Francją, Luksemburgiem, Belgią oraz Holandią.

Niemcy raczej rzadko są utożsamiane z pomysłem na ciekawe wakacje. Zdecydowanie częstsze są spotkania biznesowe nad Menem, zakupy w Berlinie czy weekend w Monachium bądź jakimkolwiek innym ośrodku niemieckim. Tymczasem terytorium niemieckie to nie tylko finansowe dzielnice czy potężne galerie handlowe. To również mnóstwo fascynujących krain oraz zakątków, które niestety wciąż przez turystów są pomijane.

Zdecydowanie największa część osób przyjeżdżających do Niemiec wybiera Berlin na bliższe poznawanie tego kraju oraz jego kultury. Rzeczywiście, na terenie niemieckiej stolicy można odnaleźć ciekawe zabytki, między innymi Bramę Brandenburską, Reichstag, słynny Mur Berliński oraz wiele innych, równie fascynujących obiektów. Ale Niemcy to nie tylko Berlin, więc jeśli czas nam na to pozwoli, koniecznie poznajmy i te nieco mniej znane zaułki tego kraju.

Jedną z bardziej malowniczych krain niemieckich jest chociażby Szwajcarska Saksońska. Majestatyczne baszty, ogromne bramy skalne oraz głębokie wąwozy – to tylko kilka argumentów, dla których warto odwiedzić to miejsce. Na terenie Szwajcarii Saksońskiej można odnaleźć przepiękny park, niezwykle podobny do polskiego parku Gór Stołowych.

Równie piękną i urzekającą krainą wydaje się być Brandenburgia, której nie sposób ominąć. Tu z kolei można obejrzeć wyjątkowo piękne ruiny zamków, zwiedzić Stare Miasto w Brandenburgu oraz słynne miasteczko filmowe Babelsberg. Na terenie Brandenburgii zachowało się sporo miast, które po dziś dzień posiadają historyczne centra otoczone dawnymi fortyfikacjami oraz basztami.

Niemcy mogą więc być naprawdę ciekawym krajem na wakacje, zwłaszcza, że jest to państwo niezwykle przyjazne dla rodzin z dziećmi. Można się więc tu wybrać również z młodszymi pociechami.

Zgłoś błąd

Regiony w Niemczech

Miasta w Niemczech

Atrakcje turystyczne i zabytki w Niemczech

Niemcy - galeria zdjęć

Niemcy w pigułce

Niemcy
Oficjalna nazwa Republika Federalna Niemiec (niem.: Deutschland lub Bundesrepublik Deutschland, BRD)
Stolica
Berlin
Waluta
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język
niemiecki
Liczba ludności
81859000
Powierzchnia
357123,502
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika federalna

Niemcy - więcej informacji