Pakistan Monument w Islamabadzie

Islamabad w pigułce

Kraj
Pakistan
Liczba ludności
1014825
Powierzchnia
906 km2
Nr. kierunkowy
051
Współrzędne
N:33.678493
E:73.046338

Pakistan Monument w Islamabadzie - opis atrakcji

Pakistan Monument to pomnik narodowy połączony z niewielkim muzeum. Znajduje się na wzgórzu na terenie parku Shakarparian. Można stąd podziwiać przepiękną panoramę całej doliny, w której leży Islamabad. Dzięki swojemu położeniu pomnik widoczny jest zarówno z Islamabadu, jak i niedalekiego Rawalpindi. Budowlę wzniesiono w latach 2004-2007 i symbolizuje ona połączenie pakistańskich prowincji.

Kształt pomnika nawiązuje do budowli z okresu Wielkich Mugołów. Wygląda jak kwiat lub płomień, którego płatki otaczają umieszczoną na centralnej platformie gwiazdę. Płatki, choć oddzielone od siebie, tak jak różne są społeczności, prowincje i grupy etniczne tworzące Pakistan, to jednak łączą się w całość dla wspólnej, dobrej przyszłości. Wieczorem pomnik jest podświetlony. Przy budowli znajduje się niewielkie muzeum figur woskowych, w którym prezentowane są sceny z historii Ruchu Pakistańskiego, który w pierwszej połowie XX w. dążył do wydzielenia muzułmańskiego państwa z brytyjskich Indii.

Zgłoś błąd

Pakistan Monument w Islamabadzie - galeria zdjęć

Pakistan Monument w Islamabadzie na mapie

Pakistan Monument w Islamabadzie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Pakistan Monument w Islamabadzie

Miasta w pobliżu Pakistan Monument w Islamabadzie

Więcej informacji