Fort-de-France

Fort-de-France w pigułce

Kraj
Martynika
Liczba ludności
89794
Powierzchnia
44,21 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:14.6
E:-61.083333

Co warto zobaczyć w Fort-de-France?

Fort-de-France to jedno z największych miast na Karaibach. Położone jest na Martynice i stanowi stolicę francuskiego departamentu znajdującego się na wyspie, w związku z czym niejednokrotnie nazywane jest również Fort of France. Miasto leży na zachodnim wybrzeżu Martyniki, gdzie skupiały się dawne kolonie francuskie, u wybrzeży zatoki Fort-de-France. W pobliżu miasta płynie rzeka Madame. Fort-de-France jest malowniczo ulokowane pomiędzy morzem i wzgórzami.

Miasto zostało założone w XVII w. Pierwotnie otrzymało nazwę Fort-Royal. W czasie Rewolucji Francuskiej nazwa miasta uległa zmianie na Fort-La-Republique. Jednakże nie przyjęła się ona i miastu ostatecznie nadano nazwę Fort-de-France. Jednakże pamiątką po starej nazwie miasta – Fort-Royal jest nazwa używana dzisiaj przez Kreoli – Foyal, stąd też bierze się nazwa grupy kreolskiej mieszkającej w tym mieście, czyli Foyalais.

Mimo tego, że miasto dobrze prosperowało pod względem ekonomicznym było narażone na liczne kataklizmy naturalne. Kilkakrotnie było niszczone przez trzęsienie ziemi, a także wybuch wulkanu Mount Pelee. Aż do momentu, gdy osuszono okoliczne bagna w mieście bardzo często odnotowywano przypadki zachorowań na żółtą febrę.

Obecnie jednak miasto jest dobrze prosperującym ośrodkiem ekonomicznym i kulturalnym. Eksportuje się stąd między innymi rum, owoce, cukier i kakao.

Dzisiaj miasto oferuje wiele atrakcji dla turystów – wspaniałe zabytki, niesamowite widoki oraz możliwość rozsmakowania się w Karaibach. Tutejsza atmosfera, łącząca w sobie doskonale wielokulturowość, sprawia, że nigdy nie chce się opuszczać miasta i wyspy.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Fort-de-France

W okolicy Fort-de-France

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Fort-de-France

Fort-de-France - galeria zdjęć

Fort-de-France w pigułce

Kraj
Martynika
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
89794
Powierzchnia
44,21 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:14.6
E:-61.083333

Fort-de-France - więcej informacji