Gaborone

Gaborone w pigułce

Kraj
Botswana
Liczba ludności
230936
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:-24.666667
E:25.916667

Co warto zobaczyć w Gaborone?

Gaborone to stolica i jednocześnie największe miasto Botswany, państwa położonego w południowej części Afryki. Zamieszkiwane jest ono przez ponad 230 tysiące mieszkańców, co stanowi prawie jedną dziesiątą całkowitej ludności kraju. Leży zaledwie 15 kilometrów od granicy z Republiką Południowej Afryki, na wysokości przekraczającej 1000 metrów nad poziomem morza.

Stolica Botswany uważana jest jako jedno z najszybciej i najintensywniej rozwijających się miast afrykańskich. Znana jest przede wszystkim ze względu na dość intensywnie rozwijający się tu przemysł, przede wszystkim maszynowy, samochodowy oraz spożywczy. W okolicach znajdują się także niewielkich rozmiarów złoża naftowe, które dają pracę całkiem sporej liczbie lokalnych mieszkańców.

Jeżeli chodzi o warunki dla turystów, Gaborone wbrew pozorom wypada także pozytywnie. Chociaż jeszcze kilkadziesiąt lat temu bardzo trudno było tu znaleźć przynajmniej jeden większy sklep, obecnie posiada całkiem wiele supermarketów oraz rozmaitych miejsc pozwalających na komfortowe spędzanie czasu i rekreację. Znajduje się tu także bardzo wiele parków oraz obiektów rekreacyjnych, które pozwalają cieszyć się rozmaitymi formami spędzania wolnego czasu w całkiem atrakcyjnych warunkach. Nie brakuje także miejsc związanych z historią, sztuką czy kulturą, dzięki czemu każda osoba, które decyduje się na odwiedzenie stolicy Botswany, na pewno znajdzie coś dla siebie. Z tego względu na jej zwiedzanie warto przeznaczyć co najmniej dwa dni.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Gaborone

W okolicy Gaborone

Miasta w pobliżu Gaborone

Gaborone - galeria zdjęć

Gaborone w pigułce

Kraj
Botswana
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
230936
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:-24.666667
E:25.916667

Gaborone - więcej informacji