Karaczi

Karaczi w pigułce

Kraj
Pakistan
Liczba ludności
11234872
Powierzchnia
3527 km2
Nr. kierunkowy
021
Współrzędne
N:24.86
E:67.01

Co warto zobaczyć w Karaczi?

Leżące nad Morzem Arabskim Karaczi jest największym miastem Pakistanu. Charakteryzuje je różnorodność oraz kosmopolityczność. To ogromna metropolia, w której skupia się główna siła gospodarki narodowej; jest centrum finansowym tego państwa.

Można także spotkać się z określeniem miasta jako Quaid, dokładnie City of the Quaid. Nazwa ta pochodzi od pakistańskiego bohatera narodowego Quaid-e-Azama Muhammada Ali Jinnaha, który urodził się właśnie w tym miejscu. Na kartach historii zapisał się jako twórca idei stworzenia z północnych prowincji Indii – Pakistanu – państwa, w którym mogliby żyć muzułmanie.

Karaczi jest również znanym ośrodkiem zaroastranizmu. Na terenie miasta znajduje się wiele wspólnot chrześcijańskich i hinduistycznych.

W latach 80. i 90. wybuchły tu zamieszki, które do dziś dnia sprawiają, że w te strony przybywa niewielu podróżników. Pomimo tego nawet krótki pobyt w tym miejscu może powiedzieć nam o wiele więcej o tym, jaki jest współczesny Pakistan oraz jak wygląda tu życie, niż odwiedzenie wielu zabytków na terenie całego kraju.

Wybierając się w podróż do Karaczi warto mieć na uwadze dwie daty. Pierwsza z nich to 23 marca, obchodzony jest wówczas Dzień Pakistanu. Druga to natomiast 14 sierpnia, w którym świętuje się Dzień Niepodległości.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Karaczi

W okolicy Karaczi

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Karaczi

Miasta w pobliżu Karaczi

Karaczi - galeria zdjęć

Karaczi w pigułce

Kraj
Pakistan
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
11234872
Powierzchnia
3527 km2
Nr. kierunkowy
021
Współrzędne
N:24.86
E:67.01

Karaczi - więcej informacji