Kuwejt (miasto)

Kuwejt (miasto) w pigułce

Kraj
Kuwejt
Liczba ludności
86236
Powierzchnia
200 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:29.375
E:47.98

Co warto zobaczyć w Kuwejcie?

Kuwejt jest największym miastem i zarazem stolicą kraju o takiej samej nazwie. Zostało ono założone przez imigrantów z Półwyspu Arabskiego, w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się portugalska forteca. Początki miasta sięgają XVIII wieku. Do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku stanowiło ono jedynie niewielką osadę z jedną ulicą przecinającą je na dwie części. Dopiero później nastąpił gwałtowny rozwój, który sprawił, że Kuwejt jest jednym z lepiej rozwiniętych się miast na całym świecie. Zachwyca ono swoją nowoczesną architekturą, ale i dużą ilością parków, restauracji i klimatycznych miejsc. Bardzo ciekawie prezentuje się panorama miasta, szczególnie od strony Zatoki Kuwejckiej. Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów dla miasta są Wieże Kuwejckie (Kuwait Towers), które górują nad całym miastem. Rozbudowa miasta pozwoliła także na stworzenie 21 km sztucznego nabrzeża, wzdłuż którego ciągną się porty jachtowe, niewielkie wysepki i promenady, przy których znajdują się ekskluzywne kompleksy o charakterze rozrywkowo-handlowym. Wśród tych obiektów znajduje się także kilka malowniczych plaż.

Rozwój Kuwejtu nastąpił dzięki mądremu zarządzaniu – przyczynił się do tego głównie Mubarak Al Sabah, który otrzymał przydomek Wielki. Jednakże duże znaczenie dla miasta i całego kraju miało odkrycie tutaj w 1938 r. złóż ropy naftowej oraz rozpoczęcie jej eksportu pod koniec lat czterdziestych ubiegłego wieku.

Duży kryzys nastąpił tutaj w czasie wojny w Zatoce Perskiej, na przełomie lat 1990/1991 jednakże miasto bardzo szybko się podniosło ze zniszczeń i dzisiaj trudno dostrzec ślady tego co miało wtedy miejsce. Kuwejt, z uwagi na swoją dość liberalną otwartość jest doskonałym miejscem dla osób, które chcą zapoznać się z tym co oferuje islamski świat dla turystów, którzy wywodzą się z innych kultur.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Kuwejcie

W okolicy Kuwejtu

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Kuwejtu

Kuwejt (miasto) - galeria zdjęć

Kuwejt (miasto) w pigułce

Kraj
Kuwejt
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
86236
Powierzchnia
200 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:29.375
E:47.98

Kuwejt (miasto) - więcej informacji