Quito

Quito w pigułce

Kraj
Ekwador
Liczba ludności
1873458
Powierzchnia
290 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:-0.217097
E:-78.516988
Herb
Herb Quito

Co warto zobaczyć w Quito?

To stolica oraz drugie pod względem wielkości miasto Ekwadoru. Leży w Andach na wysokości od 2700 do 2850 m n.p.m. u podnóża aktywnego wulkanu Pichincha. Ze względu na panującą tu wiecznie ładną pogodę Quito nosi przydomek „wiecznej wiosny”.

Powstało w XVI wieku na ruinach inkaskiego miasta. Pomimo trzęsienia ziemi, które dotknęło to miejsce w 1917 roku może poszczycić się najlepiej zachowanym centrum historycznym na terenie całej Ameryki Łacińskiej. Zabudowa Starego Miasta jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miejsce to na pewno zachwyci wszystkich miłośników stylu kolonialnego.

Klasztory San Francisco i San Domingo, a także Kolegium Jezuitów La Compania, to przykłady szkoły barokowej Quito, która łączy styl hiszpański, włoski, mauretański, flamandzki oraz sztukę tubylczą.

Za najpiękniejszy budynek uznaje się Kościół Jezuitów, którego fasadę zdobią piękne i wyszukane rzeźby, a La Companię ze złotym ołtarzem uważa się natomiast za najbogatszy kościół na terenie całego kontynentu Ameryki Południowej.

Organizowanych jest tu wiele festiwali, hucznie obchodzi się tutaj karnawał oraz radośnie czas Wielkiego Tygodnia. Najdłuższy z festiwali przypada na 6 grudnia i trwa dwa tygodnie; w trym okresie Quito świętuje rocznicę swojego powstania.

Zgłoś błąd

Dzielnice Quito

Atrakcje turystyczne i zabytki w Quito

W okolicy Quito

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Quito

Miasta w pobliżu Quito

Quito - galeria zdjęć

Quito w pigułce

Kraj
Ekwador
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1873458
Powierzchnia
290 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:-0.217097
E:-78.516988

Quito - więcej informacji