Tunis

Tunis w pigułce

Kraj
Tunezja
Liczba ludności
746191
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:36.818810
E:10.165960

Co warto zobaczyć w Tunisie?

Położony zaledwie kilka kilometrów od Morza Śródziemnego Tunis jest nie tylko największym krajem całej Tunezji, ale jednocześnie jej stolicą. Znajdziemy tutaj nie tylko ważny port lotniczy i morski, ale również największe węzły drogowe i kolejowe na trenie całego państwa. To za sprawą tak dobrego skomunikowania, bliskości do Zatoki Tuniskiej oraz dynamicznego rozwoju regionu, jest to jedna z najbardziej popularnych lokacji turystycznych na mapie całej Tunezji.

Jeżeli chodzi o początki historii stolicy, to sięgają one jeszcze czasów antycznych. Wszystko zaczęło się od Fenicjan, którzy na trenie dzisiejszego Tunisu założyli Tunes – dużą osadę handlową. Już w VII wieku przed naszą erą osada pełniła niezwykle ważną rolę strategiczną i odbywał się przez nią tranzyt ogromnej ilości towarów.

Jako stolica kraju Tunis funkcjonuje jednak dopiero od XII stulecia. Ciekawostką jest niezaprzeczalnie fakt, że w tym samym okresie miasto stało się również centrum piractwa na terenie całego basenu Morza Śródziemnego!

Wielowiekowa historia miasta oraz znajdowanie się pod wpływami różnych kultur sprawiło, że Tunis to stolica niezwykle zróżnicowana, w której obok wyjątkowych w skali światowej zabytków, znajdujemy nowoczesne zabudowania i zapierające dech w piersiach widoki.

Zgłoś błąd

Dzielnice Tunisu

Atrakcje turystyczne i zabytki w Tunisie

W okolicy Tunisu

Miasta w pobliżu Tunisu

Tunis - galeria zdjęć

Tunis w pigułce

Kraj
Tunezja
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
746191
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:36.818810
E:10.165960

Tunis - więcej informacji