Bazylika Wniebowzięcia NMP w Brnie

Brno w pigułce

Kraj
Czechy
Liczba ludności
404820
Powierzchnia
51,6 km2
Nr. kierunkowy
+420 53; +420 54
Współrzędne
N:49.19
E:16.60
Herb
Herb Brna

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Brnie - opis atrakcji

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Brnie znajduje się w zespole klasztornym augustianów. Kościół wraz z klasztorem zostały ufundowane w 1323 r. przez królową polską i czeską, Ryksę Elżbietę, żonę Wacława II. Tutaj też jest pochowana wraz ze swoim kochankiem, Henrykiem z Lipy.

Jest to gotycki kościół halowy z transeptem i niewielką wieżyczką na przecięciu naw. Zachował on swój gotycki wygląd mimo wielu przebudów, które miały miejsce w czasie jego historii. Wyposażenie wnętrza pochodzi z XVII i XVIII w. i ma barokowy charakter. W XIX w. sklepienia i ściany pokryto secesyjną polichromią. Przy kościele znajduje się zespół barokowej zabudowy klasztornej wzniesiony w XVIII w. W klasztorze mieszkał w XIX w. jeden z pionierów genetyki, Gregor Mendel. Można tu zobaczyć jego miejsce pracy, bibliotekę oraz ogród klasztorny, w którym prowadził badania nad krzyżówkami zielonego groszku.

Zgłoś błąd

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Brnie - galeria zdjęć

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Brnie na mapie

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Brnie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Więcej informacji