Centrum Nauki Eksperyment

Centrum Nauki Eksperyment w pigułce

Kraj
Centrum Nauki Eksperyment
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Centrum Nauki Eksperyment - opis atrakcji

Centrum Nauki Eksperyment jest interaktywną i multimedialną placówką, w której dzieci i dorośli mogą poznawać prawa rządzące przyrodą i wszechświatem. Oprócz wystawy głównej oferuje także szeroki wybór warsztatów.
Placówka została powołana na początku XXI w. jako jedna z pierwszych tego typu w Polsce. Po wybudowaniu gmachu głównego otwarto ją w 2013 r. Jej główna wystawa podzielona jest na 5 części: Niewidoczne siły, która przybliża zjawiska fizyczne zachodzące w świecie, Hydroświat poświęconą wodzie i jej znaczeniu w życiu człowieka, Drzewo Życia, w której można poznać życie lasu i drzew, Akcja człowiek, która pokazuje organizm człowieka jako skomplikowaną i niezwykła maszynę oraz Kierunek Zdrowie, na której można dowiedzieć się sporo o związkach ciała, umysłu i ducha, a także nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.
Centrum realizuje także liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, organizuje akcje popularyzacji nauki i bierze udział w imprezach edukacyjnych.

Zgłoś błąd

Centrum Nauki Eksperyment - galeria zdjęć

Centrum Nauki Eksperyment na mapie

Centrum Nauki Eksperyment cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Więcej informacji