Lubelskie festiwale

Lublin w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo lubelskie
Liczba ludności
348567
Powierzchnia
147 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 81
Współrzędne
N:51.248056
E:22.570278
Herb
Herb Lublina

Lubelskie festiwale - opis atrakcji

Lublin jest miastem festiwali. Sławę tę zyskiwał sukcesywnie od około 2005 r. kiedy rozpoczęły się starania o przyznanie miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Choć Lublin przegrał wyścig z Wrocławiem, to trwałym efektem działań stały się liczne imprezy kulturalne, które przyciągają dziś do miasta tłumy.

Najbardziej znanym lubelskim festiwalem jest Carnaval Sztukmistrzów odbywający się zawsze w drugiej połowie lipca. Miasto zostaje wtedy opanowane przez najrozmaitszych artystów cyrkowych (tyko ludzi- nie ma pokazów ze zwierzętami), a najbardziej widowiskową częścią festiwalu są pokazy chodzenia po linach rozwieszonych między budynkami na Starym Mieście i w jego okolicach. W połowie sierpnia z kolei miasto opanowują rzemieślnicy i artyści ludowi podczas Jarmarku Jagiellońskiego.

Na początku maja sezon turystyczny otwiera w Lublinie wielodniowa impreza pod nazwą Sezon Lublin, podczas której bezpłatnie można uczestniczyć w spacerach tematycznych i wycieczkach po mieście i jego najbliższych okolicach. We wrześniu ożywają miejskie opowieści, baśnie i przekazy podczas Festiwalu Legend Lubelskich, a na przełomie sierpnia i września miłośnicy przysmaków z różnych stron świata przybywają na Festiwal Smaku.

Lista lubelskich festiwali jest duża dłuższa. Inne Brzmienia, Mikołajki Folkowe, Bakcynalia, Festiwal Cydru i wiele innych sprawiają, że w zasadzie nie ma takiego miesiąca, żeby nie działo się tu coś niecodziennego.

Zgłoś błąd

Lubelskie festiwale - galeria zdjęć

Lubelskie festiwale na mapie

Lubelskie festiwale cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Lubelskie festiwale

Więcej informacji