Rynek w Pilźnie

Pilzno w pigułce

Kraj
Czechy
Liczba ludności
162537
Powierzchnia
137,66 km2
Nr. kierunkowy
37
Współrzędne
N:49.44
E:13.22
Herb
Herb Pilzna

Rynek w Pilźnie - opis atrakcji

Rynek w Pilźnie został wytyczony w czasie lokacji miasta pod koniec XIII w. Jest to prostokątny plac o wymiarach 139 na 193 m zaliczany do największych średniowiecznych rynków w Europie Środkowej. Obecnie plac jest także głównym miejscem spotkań oraz odbywania się różnych imprez kulturalnych. Każdego roku w grudniu ma tu miejsce jarmark świąteczny z mnóstwem kolorowych kramów.

Centralną część Rynku zajmuje gotycka Katedra św. Bartłomieja, z której wieży można podziwiać panoramę miasta. Przy placu stoi też renesansowy ratusz, który zaliczany jest do czeskich pereł architektury tego okresu. Pierzeje zabudowane są kamienicami z różnych epok, między którymi po II wojnie światowej wybudowano także współczesne budynki. Na Rynku zobaczyć można barokową Kolumnę Morową, zaś w początkach XXI w. stanęły tu trzy nowoczesne fontanny symbolizujące wielbłąda, charta i anioła. Zaprojektował je znany czeski projektant Ondřej Císler.

Zgłoś błąd

Rynek w Pilźnie - galeria zdjęć

Rynek w Pilźnie na mapie

Rynek w Pilźnie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Więcej informacji