Rynek w Starym Sączu

Stary Sącz w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo małopolskie
Liczba ludności
9109
Powierzchnia
15 km2
Nr. kierunkowy
+48 18
Współrzędne
N:49.5625
E:20.636389
Herb
Herb Starego Sącza

Rynek w Starym Sączu - opis atrakcji

Rynek Starego Sącza ma kształt zbliżony do kwadratu, zaś każdy z jego boków odpowiada jednej ze stron świata. Na początku starosądecki rynek nie miał utwardzonej powierzchni, jakiś czas potem była ona żwirowana, zaś w 1861 roku rozpoczęto układać bruk – kamienie pochodzące z Dunajca (prace nad wykonaniem całości trwały 11 lat). Ważnym punktem rynku jest zabytkowa studnia, którą datuje się na 1848 rok, natomiast otaczające ją lipy zasadzono w roku 1877.

Starosądecki rynek zachwyca swoją XIX-wieczną zabudową. Podziwiać można zabytkowe budynki, w których znajdują się teraz muzea i galerie. W Średniowieczu dominował na nim ratusz, jednak po wielu pożarach nie uzyskano środków finansowych na jego odbudowę. W 2006 roku rynek został poddany przebudowie (m.in. renowacja płyty głównej, wymiana oświetlenia i sieci wodociągowej), dzięki czemu turyści mogą teraz zachwycać się jego stylowym pięknem i niepowtarzalną atmosferą.

Zgłoś błąd

Rynek w Starym Sączu - galeria zdjęć

Rynek w Starym Sączu na mapie

Rynek w Starym Sączu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Rynek w Starym Sączu

Więcej informacji