Stok narciarski Sabat

Stok narciarski Sabat w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Stok narciarski Sabat - opis atrakcji

Stok narciarski „Sabat” 425 m n.p.m. znajduje się w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego u podnóża Łysicy 612 m n.p.m. najwyższego wzniesienia w Górach Świętokrzyskich znanego też ze zlotów czarownic, które ponoć tu się odbywały. To tutaj Stefan Żeromski jeździł na nartach lecz nie było jeszcze wyciągów, aby je mógł opisać.

Z górnej stacji wyciągów rozciąga się piękny widok na Dolinę Wilkowską na której znajduje się zalew. Po prawej stronie jak na dłoni widać pasmo Łysogór ze słynną Łysicą a pod nią św.Katarzynę miejscowość znaną turystom z klasztoru s.s. Bernardynek, źródełka św.Franciszka oraz wejścia na Łysicę.

Zjazd po stoku Sabat z bocznymi trasami jest długi (ok.850 m.) i łagodny z dwoma ostrzejszymi nachyleniami, które nieco dodają adrenaliny początkującym narciarzom a zarazem urozmaicają go tak, aby nie stał się nudny. Dlatego stok ten znakomicie nadaje się do uprawiania rekreacyjnego narciarstwa przez całą rodzinę.

Obok trasy zjazdowej znajduje się Snowpark z prawdziwego zdarzenia, z której korzystają snowboardziści i freestylowcy aby wykonywać ewolucje, które zapierają dech w piersiach.

Podczas zjazdu można zaczerpnąć najczystszego powietrza (zdaniem ekologów) w Polsce zasilanego przez puszczę jodłową w tlen.

Zgłoś błąd

Stok narciarski Sabat - galeria zdjęć

Stok narciarski Sabat na mapie

Adres:
brak Krajno-Zagórze 43C, 26-008 Górno

Dane kontaktowe

41 312 77 11, (+48) 505 505 654, (+48) 531 443 322 www.sabatkrajno.pl/atrakcje/stok-narciarski

Stok narciarski Sabat cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Stok narciarski Sabat

Więcej informacji