Wąwóz Samariá

Wąwóz Samariá w pigułce

Kraj
Grecja
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Wąwóz Samariá - opis atrakcji

Wąwóz Samaria, położony w południowo-zachodniej części Krety w paśmie Gór Białych, uznawany jest za najdłuższy suchy wąwóz Europy – jego długość to 18km, z czego 16 udostępniona jest do zwiedzania przez turystów. Przejście szlaku może trwać nawet sześć godzin, jednak warto poświęcić ten czas na dokładne zapoznanie się z atrakcjami znajdującymi się na szlaku turystycznym, aby jeszcze lepiej poczuć klimat tego Parku Narodowego. Co jakiś czas znajdują się punkty widokowe wraz z miejscami do odpoczynku dla zmęczonych turystów i wędrowców, stawiających sobie za cel przejście całego wąwozu. W Parku Narodowym Samaria, założonym w 1962 roku, żyje w stanie dzikim koza zwana agrimi lub kri-kri – jest to jedyne miejsce na wyspie, gdzie zwierze to występuje w stanie dzikim. Przez wąwóz Samaria wiedzie jeden z najpopularniejszych szlaków turystycznych. Turyści najczęściej wybierają trasę w dół wąwozu, jednak można go pokonywać także w drugą stronę.

Zgłoś błąd

Wąwóz Samariá - galeria zdjęć

Wąwóz Samariá na mapie

Wąwóz Samariá cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Miasta w pobliżu Wąwóz Samariá

Regiony w pobliżu Wąwóz Samariá

Oceń to miejsce (1)

blank Tomasz Wieczorek
2013-01-04 13:44:12
2013-01-04 13:44:12
Przejście całego wąwozu (około 16 km), to niesamowita przygoda oraz piękne widoki. Trasa z góry na dół ma ten plus, że na dole czeka nas ciepłe morze, w którym możemy ukoić trud samej trasy, która co by nie mówić jest troszkę wymagająca.

Więcej informacji