Willa Tugendhatów w Brnie

Brno w pigułce

Kraj
Austria
Liczba ludności
404820
Powierzchnia
51,6 km2
Nr. kierunkowy
+420 53; +420 54
Współrzędne
N:49.19
E:16.60
Herb
Herb Brna

Willa Tugendhatów w Brnie - opis atrakcji

Willa Tugendhatów to jeden ze sztandarowych przykładów europejskiego modernizmu. Została zaprojektowana przez czołowego przedstawiciela architektury pierwszej połowy XX w., Ludwiga Miesa van der Rohe. Znajduje się na obrzeżach Brna i od 2001 r. wpisana jest na listę UNESCO. Willa została zaprojektowana dla bogatej rodziny żydowskiej i wybudowana w latach 1929-1930. Tugendhatowie nie powrócili do niej po II wonie światowej, ale osiedli w Szwajcarii.

Obecnie budynek udostępniany jest do zwiedzania. Dom zbudowany został zgodnie z zasadami modernizmu. Ma prostą, funkcjonalistyczną formę, bez ozdób i dekoracji. Stoi na skarpie, w otoczeniu rozległego ogrodu. Duża część ścian została przeszklona, co pozwalana na swobodne wpadanie do wnętrza światła. Zachowało się także oryginalne wyposażenie domu z zaprojektowanymi w latach trzydziestych meblami oraz wykonanymi z luksusowych gatunków drewna okładzinami.

Zgłoś błąd

Willa Tugendhatów w Brnie - galeria zdjęć

Willa Tugendhatów w Brnie na mapie

Willa Tugendhatów w Brnie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

Więcej informacji