Belmopan

Belmopan w pigułce

Kraj
Belize
Liczba ludności
16435
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
+501 8
Współrzędne
N:17.266667
E:-88.783333

Co warto zobaczyć w Belmopan?

Stolica Belize, państwa leżącego na terenie Ameryki Środkowej nad Morzem Karaibskim. Funkcję tę pełni od 1961 roku, kiedy to huragan Hattie zniszczył starą stolicą. Jako ciekawostkę warto odnotować, iż jest to najmniejsza stolica na świecie.

Miasto jest przede wszystkim domem dla urzędników państwowych i ich rodzin. Za sprawą zielonej okolicy jest przyjemnym miejscem do życia, a bliskość wielu atrakcji sprawia, że można tu zarówno ćwiczyć karate, jeździć na rowerze, pływać, wyruszyć na pieszą wycieczkę, jak i wybrać się na spływ kajakowy.

Belmopan to małe miasteczko, które nie jest zbyt atrakcyjne dla turystów, ale pobyt w nim może być początkiem podróży po Belize – kraju, który ma wiele do zaproponowania podróżnikom z całego świata. Z jednej strony dżungla, a z drugiej Morze Karaibskie. Do tego rafa koralowa, która tuż po Wielkiej Rafie Koralowej w Australii pod względem wielkości uznawana jest za drugą na świecie. Ponadto to kraina Majów. Na tych ziemiach można odkryć wiele wspaniałych zabytków architektonicznych tej cywilizacji. Warto potraktować przyjazd do stolicy Belize jako punkt, z którego zacznie się odkrywanie tego pięknego i obfitującego w liczne zabytki oraz niepowtarzalne miejsca kraju.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Belmopan

W okolicy Belmopanu

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Belmopanu

Belmopan - galeria zdjęć

Belmopan w pigułce

Kraj
Belize
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
16435
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
+501 8
Współrzędne
N:17.266667
E:-88.783333

Belmopan - więcej informacji