Bodrum

Bodrum w pigułce

Kraj
Turcja
Liczba ludności
32227
Powierzchnia
557 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:37.033333
E:27.433333

Co warto zobaczyć w Bodrum?

Jest to miejscowość leżąca w południowo-zachodniej części Turcji nad Morzem Egejskim. Bodrum w swojej historii nosiło nazwę Petronium i Halikarnas. Miasto istniało już w VII wieku p.n.e., a wg niektórych archeologów już nawet w XIII wieku p.n.e.

Znane jest jako popularny i uważany za jeden z najpiękniejszych ośrodków wypoczynkowych na terenie Turcji. Słynie z klubów nocnych i sportów wodnych, tj. np.: kajakarstwo, windsurfing czy nurkowanie.

Jest to także miejsce godne odwiedzenia przez miłośników zabytków. Znajduje się tu Mauzoleum Mauzolosa w Halikarnasie, które zalicza się do Siedmiu Cudów Świata Starożytnego. W trakcie pobytu w Bodrum warto zobaczyć również Zamek Św. Piotra (Petronium) z Muzeum Archeologii Podwodnej, teatr i oczywiście stare miasto.

Komu się tu spodoba? Bodrum to miejsce idealne na wakacje; mamy zagwarantowane słońce i wysokie temperatury. Pokochają je plażowicze, amatorzy sportów wodnych i imprezowicze. Miasto przypadnie do gustu tym wszystkim osobom, które nie lubią się nudzić i poszukują dla siebie różnego rodzaju rozrywek.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Bodrum

W okolicy Bodrum

Miasta w pobliżu Bodrum

Bodrum - galeria zdjęć

Bodrum w pigułce

Kraj
Turcja
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
32227
Powierzchnia
557 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:37.033333
E:27.433333

Bodrum - więcej informacji