Keflavik

Keflavik w pigułce

Kraj
Islandia
Liczba ludności
8915
Powierzchnia
145 km2
Nr. kierunkowy
+354
Współrzędne
N:63.5848
E:-22.3300

Co warto zobaczyć w Keflavik?

Keflavik to jedno z najważniejszych miast Islandii. Leży na Półwyspie Reykjanes i znajduje się tu międzynarodowe lotnisko obsługujące większość samolotów przylatujących na Islandię. Keflavik liczy około 9 tys. mieszkańców i ma głównie charakter przemysłowy. Znajdują się tu dwie duże atrakcje turystyczne: Muzeum Świat Wikingów oraz Centrum Duus Hus.

Miasto zostało założone w XVI w. i funkcjonowało jako ważny port morski oraz jedno z centrów rybołówstwa, a w późniejszym czasie także przetwórstwa rybnego. Jego rola, ze względu na położenie gwałtownie wzrosła w okresie II wojny światowej i zimnej wojny. Do 2006 r. znajdowała się tu jedna z ważniejszych baz NATO w Europie, po której miastu pozostał bardzo ważny element- lotnisko. To właśnie ono jest obecnie pierwszym miejscem, które oglądają przybywający na Islandię turyści.

Keflavik jest także dobrym punktem wypadowym do poznawania Półwyspu Reykjanes. Słynie on z kąpieliska geotermalnego Błękitna Laguna oraz niezwykłych wulkanicznych krajobrazów. Pod Keflavikiem znajduje się jedna z największych elektrowni geotermalnych na świecie.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Keflavik

W okolicy Keflavik

Keflavik - galeria zdjęć

Keflavik w pigułce

Kraj
Islandia
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
8915
Powierzchnia
145 km2
Nr. kierunkowy
+354
Współrzędne
N:63.5848
E:-22.3300

Keflavik - więcej informacji